190 bepaalt hoe leden buiten Batavia in dat geval moeten handelen. Daar tegenover staat dat art. 8 ook bepaalt, dat de stemmen van medeonder- teekenaars op andere plaatsen medegelden en het dus onbillijk zou zijn c. q. tegenstemmers op andere plaatsen geene gelegenheid te geven hun stem in rekening te doen brengen. De vergadering besliste alsnu: 1°. dat door „de leden" in art. 7, moeten worden verstaan „alle leden in Indië aanwezig"; 2°. dat, aangezien bij de door de leden v. d. Sande c.s. en het bestuur voorgestelde regie entswijzigingen art. 7 van het Reglement door het Bestuur niet was opgevolgd, alle in Indië aanwezige leden alsnog met die voorstellen in kennis moeten worden gesteld, opdat zij, binnen een billijken termijn, van hun voor of tegen kunnen doen blijken; 3°. dat in de maand Mei eene algemeene vergadering zal worden ge houden, waarop alle voorstellen tot reglementswijziging in behan deling zullen worden genomen. Ten slotte werd overgegaan tot de keuze van een nieuw bestuur, waar van de uitslag was, dat het oude werd herkozen, zoodat het thans bestaat uit M. H. Vis, Directeur. J. W. Hissink, l Commissarissen. P. SORGDRAGER, In voldoening aan het verlangen van de vergadering van 29 Januari j.l. (zie boven) worden hieronder de voorstellen tot reglementswijziging bekend gemaakt. Leden die van hun vóór of tegen wenschen te doen blijken, worden verzocht dit vóór 1 Mei aan den ondergeteekende te doen. I. Voorstel van de leden B. C. van de Sande c. s. (totaal 11 leden). na art. 2 bijvoegen: „art. 2a. Wanneer een ingeschreven paard een organisch gebrek heeft ge kregen, dat ongeneeslijk is en het ongeschikt maakt om dienst te doen zoowel als rij- als als trekpaard en dit gebrek niet is genoemd in de drie punten, voorkomende onder artikel 2 van dit reglement, dan kan de be langhebbende, onder overlegging van verklaringen, zooals is bedoeld in de 3e alinea van art. 2, de beslissing inroepen van het bestuur. Het Bestuur is bevoegd te beslissen over de noodzakelijkheid van af maken van een paard, ook in andere gevallen als bedoeld in art. 2, wan-

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 203