191 neer uit verklaringen de noodzakelijkheid van afmaken is gebleken. Wanneer het Bestuur niet wenscht te beslissen, dan wel eene beslissing neemt die niet met den wensch van den belanghebbende overeenkomt, dan kan het Bestuur en ook de belanghebbende, overeenkomstig art. 11, eene buitengewone algemeene vergadering doen bijeenroepen." Het Bestuur acht de bezwaren tegen dit voorstel niet gering; zij zijn in hoofdzaak le op plaatsen waar geen mil. paardenarts, of gouv. veearts is, zal het moeielijk zijn uit te maken: of een gebrek „organisch" is; of het onherstelbaar isdit laatste is voor een niet-deskundige bijna ondoenlijk. 2e in verband met de mistastingen, die dus noodwendig daarbij zullen voorkomen, zal het aantal uitkeeringen op onrustbarende wijze toenemen. 3e de aanneming van dit voorstel staat gelijk met het stellen van eene premie op het aankoopen van oude paardende kans die thans iemand loopt dat zijn paard bij toeuemenden ouderdom een onherstelbaar organisch gebrek krijgt, zonder dat het beest sterft en de eigenaar dus uitkeering krijgt, zal bij aanneming van het voorstel niet meer een prikkel zijn om het paard in tijds bij het toenemen van de jaren van de hand te doen. II. Voorstel van het lid B. C. van de Sande, aanhangig te maken als I niet wordt aangenomen. Als I, doch de verklaring moet van een mil. paardenarts, of gouv. veearts zijn. Hierbij vervallen de bezwaren 1 en 2 van het bestuur, doch een lid dat niet op eene plaats woont waar een deskundige is, is hierbij in eene slechte conditie; men denke zich het geval dat het paard om aan een paarden- of gouv. veearts te worden vertoond een overzeesche reis moet maken. III. Voorstellen van het Bestuur. Art. 17 te lezen: „Ieder, die lid verlangt te worden, geeft daarvan schriftelijk kennis rechtstreeks aan den Directeur, onder overlegging van een signalementstaat van het paard overeenkomstig model A." Motieven: verlichten van de werkzaamheden van de correspondenten en verder zie wijziging art. 19. Art. 18 bijvoegen: „Gaat een paard dat ingeschreven is op een anderen eigenaar over, dan gaat de deelneming over op den datum, waarop de Directeur kennis daarvan bekomt

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 204