228 heid in het schermen van een groot aantal manschappen dwingen er dikwijls toe, vooral de Eerste Afdeeling te herhalen. Bij de oefeningen worden dan ook de besten uitgezocht, of worden de sectiën om de beurt aangewezen om de Tweede en Derde Afdeeling te beoefenen. De schermers zou men nu kunnen verdeelen in drie klassen 1°. de ongeoefenden, aan wie slechts de Eerste Afdeeling wordt onderwezen 2°. de schermers tweede klasse, die geoefend worden in de Tweede Afdeeling, en 3°. de schermers eerste klasse, die mogen trekken (Derde Afdeeling) en verder de Tweede Afdeeling herhalen. 7°. Assaut. Aan de overgangen kunnen dan premiën verbonden worden. De dag van het jaarlijksch assaut moet evenals die voor het prijsschieten een feestdag zijn. In den regel wordt het assaut gehouden op een verjaardag van een der leden van het vorstelijk huis. Onlangs werd in de Jma-bode te recht opgemerkt, dat er op zoo'n dag zooveel te doen valt, dat het feestelijke er geheel afgaat. Daarom zou het beter zijn het assaut een dag later te houden. Gewicht eener individueele opleiding. Eene gelijke regeling der scherm- en schietoefeningen doet het gewicht der eerste ook meer uitkomen. Beide oefeningen maken den soldaat geschikt voor zijn werkkring, d.i.„Hij moet ten allen tijde in staat zijn te marcheeren en zijn wapens te gebruiken." (Yoorschnften voor het gevecht van en tot het houden van oefeningen bij de infanterie, blz. 64, 9). Aan eene goede vorming van het Individu moet eene groote waarde worden gehecht. Op blz. 67, 12 van genoemde voorschriften wordt immers gezegd: „In de goede vorming van het individu, soldaat zoowel als aanvoerder, ligt de grondslag voor de waarde van den troep. Zonder deze is geen voldoende samenwerking van de verschillende elementen mogelijk." „Fen oppervlakkige, hoofdzakelijk slechts door oefeningen met het geheel verkregen, samenhang van den troep is niet tegen onverwachte gebeur» tenissen en moeielijke omstandigheden opgewassen." Eene goede individueele opleiding is in Indië, dunkt me, nog

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 241