Een lid dee vekeeniging. 269 3/4 of 1 °/0, dan wel zooveel meer of minder als blijken zal noodig te zijn om de vereischte uitkeeringen te doen voor een aantal sterf gevallen, als vermoedelijk in de toekomst te wachten is, b.v. 50 per jaar. Het bedrag van de contributie zou dan om de 3 jaar kunnen worden herzien. Weliswaar zou daardoor eenig kapitaal méér gevormd worden dan strikt noodig is voor het betalen van de uitkeeringen plus de administratiekosten, doch, naar het voorkomt, levert zulks geen overwegend bezwaar op, in de eerste plaats omdat het wenschelijk is dat zoowel in Nederland als in enkele garnizoensplaatsen, zooals Am- boina, Bandjermasin, enz., welke niet in het telegraafnet zijn opge nomen, de noodige fondsen voor twee of meer uitkeeringen aanwezig zijn en voorts, omdat, wanneer het blijkt dat door het heffen der vastge stelde contributie meer gelden worden ontvangen dan noodig zijn, daarmede rekening kan worden gehouden bij de driejaarlijksche herzie ning der contributie. Uit gebrek aan de noodige statistieke gegevens, is het mij niet mogelijk om bij benadering zelfs op te geven welk °/0 van het traktement of pensioen der leden zou moeten worden geheven, om de vereemgmg in staat te stellen aan hare verplichtingen te voldoen, terwijl ik het evenmin noodig acht om in details aan te geven, welke veranderingen in het bestaande reglement zouden moeten worden gemaakt om het door mij wenschelijk geachte beginsel in toepassing te brengen. Hier omtrent kan in eene nader te houden algemeene vergadering worden beslist. Ten slotte verdient het m. i. aanbeveling om bij de kwartiermeesters van de Subsistentenkaders te Batavia en te Padang een aantal gedrukte circulaires te deponeeren, waarin het doel der vereeniging en de hoofd bepalingen van het reglement ter kennis van de officieren worden gebracht. Worden die kwartiermeesters door het Bestuur uitgenoodigd om aan elk der uit Nederland aankomende officieren eene zoodanige circulaire ter hand te stellen, dan zal aan dat verzoek ongetwijfeld worden voldaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 282