274 Dat is nu wel geen kleinigheid in den tegonwoordigen tijd van bezuinigingen, maar 't is toch ook geen som die de aanschaffing in den weg zou kunnen staan, als die bepaald noodig werd geacht en 't is een uitgaaf' voor eens. Men vergete vooral niet, dat den compagniescommandanten een groote verantwoordelijkheid op de schouders is gelegd en dat dit bij de luitenants, die Vaak maanden achtereen eene compagnie comman- deeren, in nog veel grootere mate het geval is. Maar meer nog dan dat, zij men indachtig, dat de zware verant woordelijkheid van den waarnemenden compagniescommandant door niet het minste geldelijk voordeel wordt opgewogen. De kansen om met grootere en kleinere bedragen belast te worden zijn vele, ook al zijn de kwartiermeesters meer dan vroeger verant woordelijk gesteld, maar van het geringste voordeel is nimmer sprake. Een civiel-ambtenaar, die een hoogere betrekking waarneemt gedu rende eenigen tijd, wordt voor de meerdere werkzaamheden en de grootere verantwoordelijkheid, door eene gratificatie schadeloos gesteld. Wij kennen dat niet en hebben dat wellicht met een enkele uitzondering onder de ouderen nooit gekend, en wij vragen er ook niet om, niettegenstaande wij het zoo goed zouden kannen gebruiken. Het eenige wat wij vragen is, geef ons oen ijzeren geldkistje om de Gouvernementsgeldeu, waarvoor wij verantwoordelijk zijn, te kun nen opbergen. Mocht ik door dit opstel de aandacht van de machthebbende auto riteiten op deze belangrijke zaak gevestigd hebben. B. 10/2—93. A.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 287