295 ven en stelt zij zich bij de nadering des vijands op achter den vleu gel, die een verrassend voorwaarts gaan begunstigt. Het Fransche voorschrift geeft weer alleen de „taak" der cavalerie deze bestaat in: de verkenning en de beveiliging vóór het gevecht, de dekking van artillerie, de voorloopige bezetting van gewichtige punten, beveiliging op de flanken en in den rug, het werkdadig ondersteunen van den stormaanval, de vervolging van, of het houden van voeling met den gesla gen vijand, dekking van den terugtocht. Het Engelsche voorschrift zegtdat op de cavalerie in de eerste plaats de plicht rust om den vijand en diens stellingen te verkennen, en daarvan aan den bevelhebber bericht te doen toekomen. Yerder moet zij gedurende het gevecht krachtig optreden tegen de vijandelijke flanken of tegen dien s cavalerie, en ook het terrein op de eigen flanken verscheidene mijlen ver waarnemen, om tijdig te kunnen berichten omtrent flankaanvallen of omtrekkende bewegingen. Het Russische voorschrift begint met te zeggen, dat de cavalerie zich tot het begin van het gevecht vooraan bevindt voor de ver kenning. Is het gevecht begonnen, dan stelt zij zich op naar ge lang van de opdracht, die zij kreeg, alsde dekking van een vleugel of van een vrije strook tusschen twee gevechtsgroepen, of mede werking met een infanterieafdeeling. In elk geval moet haar de waarneming van het terrein op de vleugels worden opgedragen. Heeft zij geen bepaalde opdracht gekregen, dan blijft zij bij de reserve. Is haar sterkte gering, b.v. niet meer dan 1 eskadron 150 paarden), dan moet minder op haar gevechtskracht, dan wel op haar geschiktheid voor de verkenning gerekend worden. De cavaleriecommandant staat onder rechtstreeksch bevel van den detachementscommandant, zijn troep treedt öf in zijn geheel, öf verdeeld over andere afdeelingen op. In het eerste geval voert de cavalerie commandant haar persoonlijk aanin het laatste geval blijft hij bij den bevelhebber van het geheel, en grijpt hij niet in in de opdrachten, die de commandanten der verschillende cavalerieafdeelingen ontvangen

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 308