309 In deze formatie volgde men den Blang-Pandjang en stiet de spits al spoedig 4 uur 30 min. v.m. op de vijandelijke versterking Tjoet, ten N. van en grenzende aan den weg, welke door een bam- boepagger was afgesloten. Zonder dralen drong de spits te paard door den pagger de ver sterking binnen, waarin zich slechts een slapende wachtpost bevond, die in zijn nachtrust gestoord, overhaast de vlucht nam. Bij de inwendige verkenning werden slechts een aantal patronen tot voorlaadgeweren, in bosjes gebonden, gevonden. De marsch over den Blang-Pandjang werd voorgezetbij een linker voetpad, dat toegang zou kunnen geven tot de vlakte voor Tjadé Kedjoeroean, maakte de cavalerie een beveiligde halt. Daar het thans voldoende licht begon te worden, zwermden de doorzoekingspatrouil- les uit, waardoor alzoo het beschermende gordijn gevormd werd, waarachter de colonne veilig marcheerde. Weldra meldde de linker doorzoekingspatrouille de vlakte, en wer den door kleine cavaleriepatrouilles de randen van meer verwijderde kampongs in N. en N. O. richting verkend en waargenomen. Geen schot werd op ons gelost, geen kampongrand bleek bezet. Inmiddels kreeg de cavalerie de volgende opdracht: Het 14de Bataljon zal stelling nemen in de vlakte, front naar het N. O. en nadat de omliggende boschranden zullen zijn verkend, zal de cavalerie in den rug van het 14de Bataljon, in de waarschijnlijke richting van het object Yeerman verkennen. Terloops deelen wij mede, dat het stelling nemen van het 14de Ba taljon in de vlakte voor Tjadé Kedjoeroean ten doel had, om een mogelijken toeloop van gewapend volk uit de N. en N. O. gelegen kampongs naar Kota-Toeankoë te beletten, ingeval de colonne Yeer man op hevigen tegenstand zou stuiten, iets waarop echter in het geheel niet gerekend was. Op de vlakte aangekomen, die uitzicht gaf op den Oostelijken rand van kampong Tjadé Kedjoeroean, werd de éclaireerende linie verlengd en de vlakte in draf verkend tot op 10 a 15 pas van genoemde kampong deze bleek onbezet(5 uur 40 min. v.m.). Weldra rapporteerden de doorzoe- kingspatrouilles, die zich in de onmiddellijke nabijheid van kampong Tjadé Kedjoeroean ophielden, dat veel gewapend volk zich in den rand

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 322