EEN NIEUW LEERBOEK OYER TACTIEK. Nu een klein jaar geleden ontvingen twee leeraren aan de Koninklijke Militaire Akademie te Breda, de le luitenants der infanterie A. Hoogeboom en G. J. C. A. Pop, van den Minister van Oorlog de opdracht, om in verband met de nieuwere gevechtsmiddelen en nieuwere denkbeelden omtrent de wijze van oorlogvoeren, een tactischen leercursus samen te stellen. Aan die opdracht nu danken wij het product van arbeid, dat thans vóór ons ligt, het kersversch van de pers verschenen boek, dat, al werd het ook niet voor het Indisch leger geschreven, ten zeerste verdient, ook door de officieren van dat leger te worden gekend. Al dadelijk zij vooropgesteld, dat het boek, als een ware ver kwikking voor alle tactiekstudeerenden, ditmaal niet aan een recepten boek doet denken, alzoo geen droge, dorre verklaringen geeft van tactische benamingen en diergelijke, doch daarentegen wel een tal van onderhoudend geschreven hoofdstukken bevat, die niet slechts van de belezenheid der makers een allergunstigste getuigenis afleggen, maar daarenboven het voordeel hebben, dat ze den lezer nopen, te blijven doorlezen, tot het boek uit is. Wij stellen ons voor, hieronder het werk een weinig meer van nabij te bezien. Een inleiding van slechts 16 pagina's groot, omschrijft: 1°. Het ontstaan en wezen van den oorlog, 2°. De krijgsmacht, strijdkrachten en strijdmiddelen, 3°. Wapensoorten, organisatie en indeeling, 4°. Krijgskunde en krijgswetenschappen en 5°. Algemeene grondslagen voor het gebruik van troepen. De overige 155 pagina's, met daarachter volgende grafische en andere voorstellingen, behandelen meer in het bijzonder de tactiek der infanterie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 334