373 Wij zullen genoodzaakt zijn deze uitgave te staken, indien wij niet binnenkort eene aanzienlijke vermeerdering van abonnés mogen ver werven. Dat zoovelen als inteekenaars ontbreken, moeten wij toeschrijven aan onbekendheid met deze uitgave. Althans het Weekblad heeft in den kleinen kring, waarin het wordt gelezen, voortdurend den meest onverdeelden bijval mogen ondervinden. Daarom meenen wij nogmaals uwe aandacht op deze uitgave te moeten vestigen. De Indische Tolk bevat veel meer koloniaal nieuws dan men gewoonlijk in de Nederlandsche dagbladen vindt opgenomen. Uit den aard der zaak deelen wij uitvoeriger en regelmatiger de Indische berichten -mede, omdat wij in De Indische Tolk een volledigen ligger van het Indische nieuws willen vormen. Maar wat De Indische Tolk voornamelijk onderscheidt, is het geregeld overzicht, dat in min of meer beknopten vorm gegeven wordt van alle belangrijke artikelen in de Indische zoowel als in de Nederlandsche dag- en weekbladen, waarin Indische aangelegenheden besproken worden, zoodat voor hen die tijd of gelegenheid missen om zich op andere wijze daarvan op de hoogte te stellen, in dit Weekblad in kort bestek de gelegenheid wordt geboden. Bovendien bevat De Indische Tolk geregeld oorspronkelijke hoofdartikelen over actueele vraagstukken van de hand van tal van bekende specialiteiten op koloniaal gebied. In deze rubriek telt De Indische Tolk onder zijn medewerkers o. a. de HeerenMr. N. P. van den Berg, F. S. A. de Clercq, Dr. K. W. van Gor- kom, Dr. J. Groneman, Prof. Dr. J. J. M. de Groot, Dr. D. W. Horst, P. C. Huyser, Prof. Dr. C. M. Kan, E. B. Kielstra, Prof. Mr. J. de Louter, Dr. L. W. G. de Roo, R. A. van Sandick, J. G. Schott, enz. enz. Op het gebied van Landbouw, Nijverheid, personalia, de Java-bank, de Beurs, worden geregeld berichten of overzichten opgenomen. Zoo ingericht meenen wij er in geslaagd te zijn met De Indische Tolk een weekblad te leveren, waarin ieder, die belangstelt in onze Koloniën, al datgene kan vinden, wat licht verspreidt over de aan gelegenheden daar aan de orde, over het leven en bedrijf van de

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 386