444 b. in kleine-, of dagelijksche-, en in marsch-tenue overeenkomstig de ter zake nader door den Commandant van het leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch- Indië te geven voorschriften, de kleeding hierboven sub a omschreven, behoudens de volgende verschillen 1. atilia en pantalon zijn van fijn gekeperd donkerblauw laken of van eene soortgelijke wollen stof van dezelfde kleur 2. de pantalon kan ook zijn van wit Engelsch leder, Russisch linnen of drill; 3. de helmhoed is voorzien van dekplaat met sluitdop. 2. De schouderkwasten met snoeren en schouderpassanten, alsmede de metaalversieringen van den helmhoed,en bij cavalerie, en artillerie, ook die der giberne, komen overeen met het metaal van de knoopen der atilia. 3. Aan de opper-officieren wordt vergund, in kleine, of dage lijksche, en in marschtenue, desverkiezende, den helmhoed te dragen, van het voor de overige officieren vastgestelde model. 4. Aan de opper-, hoofd- en verdere officieren wordt vergund, buiten dienst en bij de daarvoor door deu Commandant van het leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië aan te wijzen diensten, desverkiezende te dragen 1. een kwartiermuts, zooals die thans door hen wordt gedragen, met dien verstande, dat het geblokt galon voor alle hoofd- en subal terne officieren slechts zes en twintig millimeter breed is, dat bedoeld galon en de knoopen overeenkomen met het metaal van de knoopen der atilia en dat de uitmonsteringskleur overeenstemt met die der atilia; 2. eene witte atilia van Engelsch leder, Russisch linnen of drill, met kurken helmhoed, bekleed met wit laken of met eene soortge lijke witte wollen stof, zijnde de helmhoed steeds voorzien van dek plaat en puntversiering. 5. De witte equipementstukken, vermeld in 4, sub 2, zijn voorzien van metaalversiering en knoopen, voor de opper-officieren verguld, overigens in overeenstemming met het wapen of dienstvak van den officier. Zij worden niet gedragen in Europa. 6. Aan de opper-, hoofd- en verdere officieren wordt vergund de overjas te dragen naar het model, vastgesteld voor de infanterie

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 459