449 midden, dertien a dertien en een halven centimeter van elkaar, voorts oploopende naar den top. De rondgaande klep is breed, aan de voorzijde in het midden zes en een halven centimeter, ter weerszijden drie en een halven centimeter, en aan de achterzijde acht en zeventig millimeter, aan de achterzijde is zij zestien a zeventien centimeter lang. Boven de klep ligt een rondgaande band van laken, breed zes en twintig millimeter. De helmhoed is in het midden hoog: zonder versieringen, twintig a twintig en een halven centimeter met dekplaat, een en twintig en een halven a twee en twintig centimeter met sluitdop, twee en twintig en een halven a drie en twintig centimeter en met puntversiering acht en twintig en een halven a negen en twintig centimeter. Aan de binnenzijde ligt, op acht millimeter van het binnenvlak een lederen draagband, hoog vier en een halven centimeter, beves tigd op tien kurken steundopjes; de top is opengewerkt tot venti latie, tot welk einde ook de dekplaat voorzien is van openingen, en wel twee aan de voorzijde, hoog ieder, in den dag, zeven millimeter, en twee aan de achterzijde, hoog ieder, in den dag, elf millimeter. Tegen de klep bevindt zich aan de binnenzijde, en wel ter weers zijden, een metalen haakje, tot vasthechting van een lossen lederen stormband, breed vijftien millimeter. Aan de voorzijde ligt op den helmhoed een blinkend vergulde (of verzilverde) zonplaat (plaat YI, fig. 2) waarvan de grootste middellijn is tiende kleinste zeven en een lialven centimeter; in het midden bevindt zich een oranje-zijden kokarde, ter middellijn van twee en dertig millimeter, aan de onderzijde bedekt door het Nederlandsche wapen, breed dertien en hoog zeventien 'millimeter, waarboven de Koninklijke kroon; op de plaat liggen, onder het wapen, ter weerszijden oploopende langs de kokarde, twee van onderen gekruiste lauriertakken, uit het vereenigingspunt gemeten ieder lang vier centimeter; soortgelijke takken liggen op de voorzijde van de dekplaat (plaat YI, fig. 3), die mede van blinkend metaal is en langs de onder- en bovenzijde afgewerkt met een dof gekartelden rand, langs de onderzijde breed zes millimeter, langs de bovenzijde

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 464