450 breed drie millimeter eu langs de bovenzijde der ventilatie-opeuingen breed twee millimeter. De lauriertakken en het wapen met de Ko ninklijke kroon zijn van dof metaal. De ster van blinkend metaal op den sluitdop is zespuntig, ge bombeerd, in het midden ter hoogte van circa een centimeter (plaat VI, fig. 1). De puntversiering van blinkend metaal (plaat VI, fig. 3) is zes- vlakkig, de vlakken eenigszins hol geslepen en, langs de beschrijvende lijn gemeten, lang vijf centimeter; het voetstuk der puntversiering, blinkend, zeskant, en op het ondervlak rond bijgeslepen, is twee centimeter hoog en langs de onderzijde afgewerkt met een dof ge- kartelden rand, breed drie millimeter. Boven de voorklep ligt een op zwart leder opgelegden gescha- kelden stormband van dof gekarteld metaal, de band breed zestien millimeter, ter weerszijden gedragen door haken, aan dof metalen leeuwenkoppen, ter middellijn van vijf en twintig millimeter (plaat VI, fig. 4); deze stormband is lang vijf- a zeven en dertig centimeter en aan het rechteruiteinde voorzien van zes losse schakels, samen lang zes a zeven centimeter, en aan het uiteinde gedragen door een blinkend metalen haak, breed vierhoog zestien millimeter en bevestigd onder den rondgaanden lakenschen band. Artikel 6. 1. De atilla voor onderofficieren en minderen is voorgesteldop plaat III; zij is versierd als volgt: a. op de schouders, passanten van wollen koord, in de uitmon- steringskleur, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 1, 1, punt a; overigens overeenkomstig de thans gedragen modellen; b. op de kraag, die drie a vier centimeter hoog is, de borst, den rug, de mouwen en elk der zijpanden, plat wollen treswerk in de uit- monsteringskleur, breed twee en een halven millimeter; c. op de borst vijf losse tressen van wollen koord, in de uit- monsteringskleur, dik vijf millimeter, zijnde elke tres in het midden voorzien van een korte lis, ter bevestiging aan een platte in de gulp aangehechte beenen knoop, derwijze, dat de bovenste tres in het midden vier a zes centimeter onder de kraag ligt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 465