452 en de metalen stormband is vervangen door een nagebootsten stormband van bruin leder, lang vijf en dertig a zeven en dertig centimeter, voorzien van twee passanten, ieder breed veertien millimeter; de stormband is breed in het midden vijftien en aan elk der uiteinden drie en twintig millimeter, en wordt ter weerszijden gedragen door een leeuwenkop, hoog vier en veertigbreed acht en dertig millimeter. 2. De kwartiermuts, Schotsch model, voorgesteld op plaat VII, is versierd met wollen tres, in de uifmonsteringskleur, zooals daar is aangegeven; voor de artillerie vervalt echter de tres versiering langs den onderband, ziinde deze band alsdan van ponceau-rood laken. De kwartiermuts is hoog aan de vóórzijde negen centimeter, in het midden van den boog tivaalf centimeter, en achter aan het lint zeven en een halven centimeter; de rondloopende onderband is drie centimeter breed. Artikel 8. 1. Het tegenwoordig besluit is, behoudens de hierna te noemen uitzonderingen, bindend voor hoofd- eu subalterne officieren van en met 1 Januari 1800 zes en negentig; het treedt voor mindere mili tairen geleidelijk, zooveel mogelijk korpsgewijze, in werking. 2. Door den Minister van Koloniën in Nederland en door den Commandant van het leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Inclië kan, op het daartoe schriftelijk in te dienen gemotiveerde verzoek, schriftelijk vergund worden de vorige uniform te dragen, ook na 31 December 1800 vijf en negentig; doch alleen aan hoofd- en subalterne officieren a die gedetacheerd zijn van het leger hier te lande bij het leger in Nederlan dsch-Indië b. die gedetacheerd geweest zijnde van het leger in Nederlandsch- Indië bij de landmacht in West-Indië, hier te lande op hunne uitzending naar Oost-lndië wachten c. die het vooruitzicht hebben in den loop van 1800 zes en negentig den militairen dienst te zullen verlaten, of op nonactiviteit gesteld te zullen worden d. die met verlof in Europa aanwezig zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 467