455 Daarom mag geacht worden, dat de inrichting, van wier opening in den aanhef dezer regelen werd gewag gemaakt, in een behoefte voorziet, ook voor hen, die in het „Christelijk» niet de grootste aantrekkelijkheid vinden. Trouwens het ligt niet in de bedoeling dit „Christelijk karakter door preeken enz. aan den dag te doen komen, doch veeleer, het zich te doen uiten in de behandeling van de logé s. De overweging dat een passagierend zeeman den nacht niet bij voorkeur te Priok zal doorbrengen, leidde tot het besluit dat dit logement niet ddar, doch te Weltevreden moet zijn gevestigd. Bo vendien kan het dan ook dienstbaar worden gemaakt aan het neven doel, namelijk om ook die militairen der Landmacht te herbergen, die met verlof alhier verblijven. Het logement staat op Senen en is, hoewel bescheiden, zindelijk en netjes ingericht. De prijzen zijn zeer laag, zoodat zij den vreemde ling zullen lokken. Om voor een matigen prijs behoorlijk logies en goede voeding te kunnen verstrekken, is noodig dat aan deze iunchting financieele steun wordt verleend door heD, die voor het beoogde doel sympathie gevoelen. Een niet onbelangrijk bedrag aan contributies stelde in staat tot de opening over te gaan, wat echter niet zeggen wil, dat het totaal der contributies reeds voldoende is en geen vermeerdering meer behoeft. De inrichting staat onder toezicht van eene commissie, waarvan de Kapitein ter zee Moreau voorzitter en o. a. de ondergeteekende iid is. Al raakt deze stichting eerst in de tweede plaats de belangen van het Leger, toch meen ik haar ook in de sympathie van de officieren der Landmacht te mogen aanbevelen, wetende dat bij velen een warm hart voor onze Marine klopt, en dat door velen zal worden erkend dat wij ook in deze gewesten een plicht te vervullen hebben tegenover die zonen van ons volk, die als vreemdeling vaak dubbel behoefte aan hulp en steun gevoelen. Batavia, den 9en April 1894. A. W. F. Idbivburö, Kapitein der Genie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 470