475 In het algemeen kan men zich hier in hoofdzaak gedragen naar de vroeger gegeven regels voor de verdeëling van het geheel. c. de afstanden tusschen de onderdeelen Omtrent deze aangelegenheid meen ik naar het vroeger gezegde aangaande de afstanden tusschen de hoofdonderdeelen te kunnen verwijzen. d. liet verband met nevenstaande troepen. Dit is in elk gevecht van het hoogste belang en moet elk onder bevelhebber daarom steeds zorgen, dat hij ten minste elk oogenblik met de naast hem strijdende onderbevelhebbers in contact kan komen. Verband tusschen strijdende troepen blijft het best bewaard als hun een gemeenschappelijk marschrichtingspunt gegeven wordt. De handelingen zullen dan van zelf naar dat punt convergeeren, waardoor afdwalingen het best worden voorkomen. In het Fransche voorschrift worden, zooals we zagen, de onderbe velhebbers op hunne eer tot het onderhouden van het onderling ver band verplicht. e. de flankbeveiliging Deze kan verkregen worden door observatieposten, door patrouille gang en door het detacheeren van dekkende afdeelingen. De tweede wijze schijnt de bestegevechtspatrouilles moeten daarom altijd worden uitgezonden. Kan de nadering alleen geschieden door een défilé dan kan een dekkingstroep op hare plaats zijn; bevindt zich een uitgestrekt open terrein op de flank, dan een observatiepost, maar deze gunstige omstandigheden zijn uitzondering. Hoe zulk eene gevechtspatrouille zich moet gedragen, waarop de commandant van zulk eene patrouille of van een observatiepost te letten heeft, behoort den onderofficier vooral, grondig geleerd te worden uit het voorschrift op den velddienst. f. de. wijze waarop terrein zal worden gewonnen. Het Indisch voorschrift wil eerst een met orde en zonder onnoodig oponthoud vooruitrukken tot zoo dicht mogelijk bij den vijand, dan

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 490