518 Zij moeten krachtig ontwikkeld zijn en volkomen in staat om, na africhting bij de batterijen, een last van 150 K.G. te dragen. 5 De muildieren moeten zoo mogelijk van een donkere grond- kleur zijn. In 1891 en 1892, werden wederom (en ook telkens 25) muildieren aangekocht, welke aan de volgende eischen moesten voldoen: le. De aan te koopen muildieren moeten zijn behoorlijk en geheel gecastreerde ruinen (1) en afkomstig uit Noord-China. 2e. Hun leeftijd mag niet minder dan zes en niet meer dan acht jaar bedragen. 3 Hun hoogte mag niet minder dan 1.37 en niet meer dan 1.46 M. bedragen; deze hoogte wordt gemeten door het muildier op een gelijken grond te stellen en dan de hoogte te zoeken van den hoogsten schoftwervel boveu den grond. 4 De muildieren moeten zijn zonder zichtbare gebreken, van evenredigen lichaamsbouw, vrije en gelijkmatige gangen en van een goed temperament. Zij moeten krachtig ontwikkeld en volkomen in staat wezen na africhting bij de batterijen een last van 150 KG. te dragen. 5 De muildieren moeten zoo mogelijk van een donkere grondkleur zijn. Men kan er over twisten of het niet verkieslijker ware de muil dieren wat jonger aan te koopen in de verwachting dat ze dan volgzamer zouden worden en meer zouden profiteeren van kernachtig voedselmen kan van meening verschillen over de vraag of de hoogte juist is aangegeven, erkend moet worden dat deze instructies den toets der logica gerust kunnen doorstaan; immers ze zijn kort en ver diepen zich niet in details, welke terecht bij den aankooper bekend worden verondersteld, en de algemeene eischen welke men er in vordert zijn juist en duidelijk geredigeerd. Zij onderscheiden zich hierin gunstig van het onmogelijke voorschrift tot aankoop van paar den voor het leger, waarin men, nadat men eerst heeft opgemerkt dat het niet mogelijk is op alle gebreken te wijzen, onmiddellijk daarna het paard van a tot z, van neus tot staart en van schoft 1) Hier wordt zeker bedoeld hengsten, immers een ruin laat zich niet meer castreeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 535