OFFICIERSVEREENIGING TOT ONDERLINGE ONDERSTEU NING YAN NAGELATEN RETREKKINGEV. Bij de lezing van dit opstel zal het den meesten leden der Ver- eeniging wel reeds bekend zijn, dat in de Algemeene Vergadering van den 30sten April beslist werd tot de aanneming van het „eerste" der beide den leden in November 1893 door het bestuur aangeboden voorstellen„Billijke contributieregeling, met behoud van het be ginsel, dat geen kapitaal wordt gevormd, doch slechts contributie „wordt geïnd, voor zoover er uitkeeringen moeten worden gedaan." Vooraf werd door den voorzitter aan de Vergadering bekend ge maakt, dat op genoemd voorstel ruim 300 stemmen (de juiste getallen zijn mij ontschoten) waren uitgebracht, dat het tweedevoorstel (dat met kapitaalvorming) slechts zeer weinig voorstanders telde, een 40 tal leden zich voor behoud van de bestaande regeling verklaarde en ruim 100 stemmen waren uitgebracht op het voorstel „Contributie naar vermogen," dat door mij als lid van de Commissie van regle mentsherziening was overgelegd, doch voor aanbieding aan de leden krachtens een besluit van het bestuur niet in aanmerking kwam. Let men alleen op het feit, dat onze Vereeniging 1300 leden telt, dan zou die stemming in eene zoo hoogst belangrijke aange legenheid ons tot het besluit brengen, dat de Vereeniging zich niet mag verheugen in een krachtig levenSlechts ongeveer 500 stem men werden uitgebracht en niet meer dan ruim 300 leden verklaarden zich voor de regeling die op 1 Januari 1895 zal moeten worden ingevoerd. Ik wil nu niet minutieus zoeken naar de reden van die overgroote matheid, ik wensch slechts te constateeren, dat de stem ming geheel anders zoude zijn uitgevallen, indien ook het voorstel „Contributie naar vermogen" eene officieele aanbieding door het be stuur ware waardig gekeurd, dat namelijk het getal voorstanders van de algemeene strekking van dat voorstel ongetwijfeld veel grooter

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 539