523 zoude zijn gebleken dan thans het geval was. Zoo bijv. heeft eene. correspondentie uit eene groote garnizoensplaats doen zien, dat vele leden, voorstanders van eene contributieregeling naar vermogen, eenvoudig niet stemden, omdat zij begrepen, dat hunne stem onder de bestaande omstandigheden niet in aanmerking kon komen. Zoo zijn te Batavia en Meester-Cornelis, alwaar men over het algemeen was voor eene contributieregeling naar vermogen, zeer weinig stem men uitgebracht, voornamelijk omdat men bij de heerschende mee ningen op de algemeene vergadering geen beslissing verwachtte, niet onwaarschijnlijk ook dewijl men wist, dat een nieuw voorstel, name lijk tot ré-assurantie bij de N. I. Levensverzekering- en Lijfrente- Maatschappij, was ingediend. Ook door mij zelve is om die reden niet medegestemd. Die beslissing is echter gevallen, ongeacht de heerschende meenin gen, ongeacht de oppositie van bijna alle leden ter algemeene ver gadering, voorgelicht door enkelen. Men deed nog een vreemde pogingzooals een der Bataviasche bladen zich uitdrukte, om het „eerste" voorstel, niettegenstaande deszelfs aanneming, door de bij de stemming verkregen meerderheid, onvermijdelijk was, nog eens aan eene artikelsgewijze behandeling te onderwerpen met het doel het bij het artikel, de contributie regelende, te doen vallen, doch zoo ver kwam het niethet nuchtere verstand had tijd gehad om over de opgewondenheid te zegevieren, want toen een der leden zeer terecht aantoonde, dat de vergadering niet bevoegd was eene regeling, waar voor de meerderheid zich bij eeDe niet aan te vechten stemming had verklaard, tegen te houden en het beter was hare invoering te voor komen door de aanneming bij eene nieuwe algemeene stemming van eene betere regeling, voor te stellen in eene spoedig te beleggen buitengewone algemeene vergadering, toen werd de aanneming van het eerstevoorstel, in te gaan met 1 Januari 1895, afgekondigd en staande de vergadering door bijna alle aanwezige leden eene aanvrage onderteekend tot belegging van de bedoelde buitengewone vergadering ter behandeling van het door mij ingediende ré-assurantie- voorstel c. a.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 540