525 vangen voor hunne nalatenschap wel de vastgestelde som van f 1000. doch hebben zelf nagenoeg niets betaald. Ten laste van wie komt dit onrechtmatige voordeel? Ten laste van de leden, die in de vereeniging zijn op het oogenblik, dat deze door gebrek aan toetreding ontbonden moet worden (slot van Bwant zij hebben gecontribueerd zonder uitzicht op uitkeering. Blijft zulk eene vereeeniging nu maar eeuwig bestaan, dan is het bezwaar niet zoo gr- at, want zooals vi ij zagen, begint de nadéelige nawerking van het onrechtmatige voordeel, dat de eerste leden genoten hebben, eerst, als de toetreding ophoudt. Wij hebben dus thans slechts na te gaan of onze vereeniging onder de nieuw aangenomen regeling al of niet voldoende levensvatbaarheid heeft. Naar mijne overtuiging niet. D. Het is duidelijk, dat onze vereeniging geheel het karakter heeft van de hierboven onderstelde. Onder de nieuw aangenomen regeling verandert dat karakter niet. De contributiën worden alleen gevorderd bij sterfgevallenzij dienen slechts om de vastgestelde uitkeering te doen en de administratie kosten te dekken. Yoor de berekening van de contributiën is gebruik gemaakt van de sterftetafelen van prof. Yan Geer, waaruit blijkt dat bijv. 20-jarige Indische officieren gemiddeld 55 jaar oud worden en dus nog 35 jaren te leven hebben. Aangezien de leden gemiddeld f 1000 vermeerderd met een aandeel in de administratiekosten, te zameu f 1030.moeten storten om voor hunne nalatenschap recht te verkrijgen op eene uitkeering van f 1000.bedraagt alzoo de contributie voor een 20-jarig lid f ongeveer j 30.— 'sjaars of f 2.50 's maands. Tot zoover is de zaak correct, doch nu komt de fout. Die contributie wordt namelijk niet geïnd; het jaarlijksch bedrag der stortingen hangt af van het aantal sterfgevallen 'sjaars; dit is in het „eerste" voorstel voor den normalen toestand 30 op 50 aangenomen en de contributie alzoo vastgesteld op f 50 0.60 per sterfgeval voor 20-jarigen. Thans is de toestand evenwel nog op verre na niet normaalhet aantal sterfgevallen bedraagt jaarlijks nog slechts 25; 20-jarigen storten voorloopig dus nog niet meer dan 25 x f 0 60 ƒ15.'sjaars; zij kunnen O D

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 542