526 alzoo gedurende den hun nog resteerenden gemiddelden levensduur van 35 jaren geen 35 X 30.1030.gemiddeld storten; niettemin ontvangt hun nalatenschap 1000.en de vraag dringt zich op: door wie moet het te kort worden bijgepast? Wel een voudig door de leden, die wèl contribueeren doch geen uitkeering ontvangen, d. i. door de leden, die er zullen zijn, als de vereeniging uit gebrek aan toetreding ontbonden moet worden. En zoodoende is dan op andere wijze hetzelfde bewezen als onder A en Bname lijk dat onze vereeniging in stede van deugdelijk slechts eene on- voordeelige loterij is. Thans bedraagt de contributie voor 20-jarigen dus nog maar 15.'sjaars of 1.25 's maands, dat is dus belangrijk minder dan de particuliere maatschappij eischt, namelijk f 1.67 (voor ouderen blijft de verhouding natuurlijk ongeveer gelijk), thans kan zelfbedrog ons het lidmaatschap in onze vereeniging nog benijdenswaardig doen schijnen, doch langzamerhand neemt de contributie toe totdat zij, ais het normale aantal sterfgevallen is bereikt, tot 2.50 's maands is aangegroeid, dat is 1 /3 meer dan bij de particuliere maatschappij dan komt de ontgoocheling; wie zal dan nog aan onze vereeniging de voorkeur geven boven de veel solider particuliere maatschappij dan zal de ware kameraadschap de oudere officieren noodzaken hun jongere kameraden, die hunne nalatenschap eene uitkeering wenschen te verzekeren, voor onze vereeniging te waarschuwen en hun den weg te wijzen naar de particuliere maatschappijdan moet dus de toe treding tot onze vereeniging (economisch) noodwendig reeds eeuigen tijd zijn gestaakt en deze daarmede alzoo ontbonden worden (slot A en B). Het tijdstip, waarop in onze vereeniging het normaal aantal sterf gevallen bereikt zal zijn, is ook niet meer zoo ver af als sommigen wel denken. In het algemeen, kan gezegd worden, is het aantal sterfgevallen, of juister, de verhouding tusschen het aantal leden en dat der sterf gevallen normaal geworden, zooclra de vereeniging een menschenleven verminderd met den leeftijd, waarop de toetreding begint, bestaan heeft, aangenomen ook nog, dat de toetreding van den beginne af normaal is geweest, met andere woorden, zoodra de verhouding tus schen de verschillende leeftijden der leden, zooals die verhouding

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 543