532 zijn voor eene contributieregeling „naar vermogen" eene „naar den leeftijd", dus de regeling, die tegenover de maatschappij moet gelden, in de plaats te stellen, want daardoor zouden de tegenwoordige ge- peusionneerden en ook de oudere actieve officieren in hunnen pensioens- tijd op ondragelijke lasten komen. Het is nu zeker wel duidelijk, dat al dadelijk gecontribueerd moet worden, alsof het aantal sterfgevallen normaal is. (Het kan toch niet onbillijk worden geacht, dat men thans evenveel storte als zijn collega over 'n eeuw bijv.? dit nog ten overvloede). Thans bedraagt het aantal sterfgevallen ongeveer slechts 25 'sjaars; met 1/. °/0 van het maandelijksch inkomen per sterfgeval komt men er voorloopig dus nog niet; ik acht het echter wenschelijk, dat dat contributiebedrag reeds nu worde vastgesteldalsdan behoeft men niet spoedig weder het regle ment te wijzigenartikel 9 van het door mij ingediende voorstel tot invoering van eene contributieregeling „naar vermogen" (jongste December-aflevering van het I M T.) voorziet volkomen in het bezwaar, dat voorloopig 1/g °/0 van het maandelijksch inkomen per sterfgeval nog niet voldoende is. Langzamerhand zal het aantal sterfgevallen normaal worden en dan zal dat 1/g °/0 per sterfgeval juist voldoende zijn om de contributiën aan de levensverzekering maatschappij te betalen en de onkosten te dekken. Gaarne zoude ik reeds thans berekenen, hoeveel iniederen rang (actief, met verlof en op pensioen) zal moeten worden gecontribueerd, doch daartoe ontbreken mij vooralsnog de noodzakelijke gegevens, welke zijn: a. de contributiebedragen, die voor de verschillende leeftijden maan delijks aan de maatschappij betaald moeten worden; b. een ledenlijst met opgave van de leeftijden; c. een lijst van rangen in actieven dienst, op verlofstraktement en op pensioen, zooals die zal zijn samengesteld, als de vereeniging in nor malen toestand verkeert. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de door de leden aan het bestuur onzer vereeniging te betalen contributiën thans eenigszins afwijken van die, welke bij normalen toestand (x/5 °/0 van het maandelijksch inkomen) verschuldigd zijn. Dat zou dan zijn, omdat thans de verhouding tusschen de leeftijden door de bepaling, bij de oprichting onzer vereeniging gemaakt, dat alle actieve officieren mochten

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 549