534 lid kunne?i worden), het aantal leden onzer vereeniging ongeveer X 90 2900 bedragen. WIJZE VAN BEHANDELING DER VOORSTELLEN. De beide eerste voorstellen zullen aan alle leden der vereeniging ter beslissing behooren te worden aangeboden; zij dienen vergezeld te gaan van eene ruime toelichting, opdat de leden bij het uitbrengen hunner stem niet in het duister behoeven te tasten. In de aanstaande buitengewone algemeene vergadering zal tot de bedoelde aanbieding besloten moeten worden. Het komt mij niet noodig voor, dat alle leden over de voorstellen in hun geheel stemmenhet is voldoende, dat zulks geschiede over de hoofdbeginselen, daarin neergelegd; men vrage van de leden slechts de volgende mededeelingen wat betreft het eerste voorstel, „vóór" (of) „tegen ré-assurantie bij eene particuliere levensverzekeringmaatschappij"; en wat het tweede voorstel aangaat, (voor degenen, die vóór het eerste voorstel stemmen), „vóór eene contributieregeling naar vermogen" (of) „vóór eene contributieregeling naar den leeftijd"en wil men iets anders dan lean men ook dat mededeelen. Aan het bestuur kan dan gerust worden overgelaten, om met vol komen eerbiediging van de aangenomen hoofdbeginselen, boven bedoeld, een nieuw reglement samen te stellen of te doen samenstellen, waarna dit in eene algemeene vergadering te Batavia artikelsgewijze behoort te worden besproken en aangenomen. Over het 3e voorstel behoeven de leden niet te stemmen; de invoering c. q. daarvan is afhankelijk van de stemming over het le voorstel. De zaak moet met grooten spoed behandeld wordendan is wel licht de eindbeslissing reeds vóór 1 Januari a. s. genomen en kan het 3e voorstel vervallen. Zoo spoedig mogelijk, nadat in de a. s. buitengewone algemeene vergadering tot de aanbieding van de beide eerste voorstellen aan alle leden besloten is, wordt door het bestuur getracht een voorloopig

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 551