559 Deze wet treedt in werking op 1 Januari 1895. Uit de Memorie van Toelichting blijkt dat het leger thans 10920 ongetrouwde en 3833 getrouwde officieren telt, waarvan 404 jonger dan 26 jaar zijn. Indianen als soldaat. De in de Yereenigde Staten genomen proef om Indianen als geregelde soldaten te gebruiken is totaal mislukt, bij 8 van de 17 regimenten infanterie waar een Indiaansche compagnie bij was ingedeeld is die compagnie geheel verloopen, bij de overige zijn nog slechts enkele Indianen. Van de 8 regimenten cavalerie zijn er nog slechts 2, waarbij enkele roodhuiden worden aangetroffen. Mil. Weekblad. CORRESPONDENTIE. le luit.-adj. J. M. Ente van Gils, te Helder. Ontvangen; aan Uw verzoek om toezending van de ontbre kende platen is voldaan. le luit. P. II. van der Kop, te Leeuwarden. Ontvangen. Kapitein J. F. Th. Veeren. In orde. Metis. id. Kapitein F. C. Hering. id. Blijkens uit Europa ontvangen bericht zijn van de afbeeldingen van de nieuwe uniformen, op last van het Ministerie van Kolonïen, 3600 stel van 7 platen gedrukt geworden. Het plan heeft bestaan die platen bij de afdeelingscommandanten tegen betaling verkrijgbaar te stellen; in verband hiermede werden door onze uitgevers maatregelen getroffen, die hen in staat zouden stellen de platen aan de abonne's op het I. M. Tijdschrift aan te biedennu de regeering van haar voornemen is terug gekomen en de platen gratis aan alle offi cieren worden verstrekt, heeft het geen zin deze platen voor het tijdschrift te doen reproduceeren. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 576