62 een indeeliug in regimenten en bataljons; doch staven, intendance en trein ontbreken geheel. Indien de Britsche troepen, bij eventueele verwikkelingen, aan de grenzen tegenspoeden ondervinden, en ook bij binneulandsche onlus ten, bestaat er veel gevaar, dat deze legermassa's, evenals in 1857, de kern der ontevredenen zullen vormen, zoodat Groot-Brittannië dan genoodzaakt zal zijn een deel zijner troepen in het Indische binnen land achter te laten, teneinde deze Inlandsche afdeelingen ten allen tijde in toom te kunnen houden. Behalve dit uitschot vindt men evenwel bij deze Inlandsche troepen enkele elementen, waarvan bij behoorlijke opleiding goede soldaten zouden te maken zijn. Hoewel de bevolking der Onafhankelijke Staten, tot instandhouding dezer legermassa's, onuoodig financieel wordt belast, ziet men uit een en ander dat deze strijdkrachten niet geheel en al van militaire waarde zijn ontbloot, en meermalen dan ook heeft Groot-Brittannië in zijn strijd om de heerschappij over Iudië veel hulp van hen ondervon den, hoewel het niet te ontkennen valt dat hunne twijfelachtige trouw in kritieke oogenblikken Engeland meermalen noodzaakte aanzienlijke troepenmassa's aftezonderen. In het belang van Engeland achten velen het wenschelijk, zonder krenking der Inlandsche vorsten, het aantal dezer troepen te ver minderen, doch hunne militaire waarde tegelijkertijd te verhoogen. Een ieder herinnert zich nog, dat de Indische vorsten in 1885, toen er sprake was van een Russischen oorlog, bereid waren het Britsch- lndische Rijk te helpen verdedigen en tot dit doel subsidiën en troepen ter beschikking van Engeland wilden stellen. Op het eerste aanbod werd behoorlijk geantwoord, doch van de troepenaanbieding werd een enkele maal zelfs geen notitie genomen. Echter ontwierp men een plan, waarin werd aangegeven tot welk doel het meerendeel der troepen van de „Onafhankelijke Staten" zou gebruikt worden. Dit ontwerp, dat gaandeweg werd uitgewerkt, werd echter om staat kundige beweegredenen op den duur wederom geheel gewijzigd. Destijds werden door de Indische Regeering alle voorbereidende maatregelen getroffen, om vast te stellen welke troepen door de onaf hankelijke vorsten zouden geleverd wordendit getal zou 50000

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 71