II INHOUDSOPGAVE. De vuursnelheid der Nederlandsch-Indische infanterie; door W. J. C. Creutz Leohleitnerblz. 203. Achterstelling, misdeeling en miskenning van het wapen der artillerie in Nederlandsch-Indië; door een ar tillerist...n 245. De cavalerie voor Kota Toeankoe op den 26cn Juli 1889; door Jhr. L. D. C. de Lannoij306. Een nieuw leerboek over tactiek; door een oud hoofdofficierv 321. J Het Westelijke bekken der Middellandsche zeedoor Klontje329. Aanschaffing van gamellen en borden, ten behoeve der Europeesche soldatenmenagesdoor Hamerster.... 354. Militaire rechtspraak. Art. 100. c. w.feitelijke insubor dinatie, aard van dit misdrijf. Daden van geweld tegen meerderen dan wel poging daartoedoor A. V. L. Barre357. De fabricage der kurken helmhoeden voor het Nedèr- landsch-Indische leger; door A. W. v. d. Meer... 403. Iets over het oriënteeren in Nederlandsch-Oost-Indië (met een plaat) door J. F. Th. Yeeren411. Een en ander over partieele herziening der wet op de rechtspleging en de samenstelling van krijgsraden; door P. P. D. Collette422. Andermaal geldkisten voor compagniesgelden; door i W. L. Kraal439. De nieuwe uniform443. Iets over de „voeding in garnizoen" van den Euro- peeschen soldaat in Nederlandsch-Indië; door Eijkman 489. Gebruik van petroleumblikken tot het vervaardigen van vlotten en vlotbruggen door II. W. Fischer (met een plaaf)306. De muildieren bij de bergbatterijen; door J. v. de Yelde 510. Officiersvereeniging tot onderlinge ondersteuning van nagelaten betrekkingen; door F. C. Hering522. Militaire rechtspraak; art. 20, 22 en 110 Regl. Inw. dienst der Infanterie. Een soldaat den dienst verrichtende van een korporaal. Insubordinatie. Personen tegen wie insubordinatie kan worden ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 7