372 Met referte naar bijgaande circulaire, richten wij daarom aan u het beleefd, maar dringend verzoek, te willen medewerken tot ver spreiding dezer circulaire onder belangstellenden. Eene eenigszins belangrijke toeneming van inteekenaars alleen toch zou kunnen voorkomen, dat met 1° Juli a. s. de uitgave werd ge staakt, omdat het doel, waarvoor wij gemeend hebben ons groote geldelijke opofferingen te mogen en te moeten getroosten, blijkt niet te worden bereikt. Proefnommers van „De Indische Tolk" of meerdere exemplaren van bijgaande circulaire staan u gaarne ter beschikking. Met verschuldigde hoogachting en beleefde aanbeveling Uw Dienstw. Dien. J. L. Beijers, Directeur van de Naamlooze Vennootschap „De Kleine Courant Amsterdam, Februari 1894. WelEd. Geh. Heer. Ruim vier jaren geleden werd door ons opgericht het Weekblad: De Indische Tolk. Met dit Weekblad stelden wij ons niet zoo zeer geldelijk voordeel ten doel, als wel de belaugstelling in de Koloniën te wekken of levendig te houden. Wij rekenden op het belang dat zoovele Nederlanders bij de Koloniën hebbenwij rekenden ook op de vele familie- en handels- relatiën tusschen de Koloniën en het moederland. Ten einde te beter ons doel te bereiken het blad in zeer ruimen kring verspreid te zien stelden wij den prijs van het abonnement, in verhouding tot de noodzakelijke onkosten, buitengewoon laag. Nochtans is onze verwachting niet verwezenlijkt. Wel mochten wij ons verheugen in de sympathie van eenige Indische specialiteiten, maar van de talrijke personen, die betrokken zijn bij cultuur- of nijverheidsondernemingen merkten wij weinig of niets. Dientengevolge staat tegenover de belangrijke geldelijke opofferin gen, die wij ons tot heden getroost hebben, niet het nut, dat wij gehoopt hadden te kunnen stichten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 385