BOEOEO'ORDEÏUNG. Het beheer van Landsgoederen in He- landach-Indië door J. J. van Oosterzee, firma Ogilvie Co. Batavia, prijs 7 franco per post. Bovenbedoeld werk, verdeeld in een uitvoerige inleiding en vijf hoofdstuk ken met bijlagen en registers, vormt een geheel dat logisch in elkander zit en daarbij den indruk geeft van groote volledigheid. Meenden wij aanvankelijk ons te bepalen tot het doorbladeren van dit lijvig boek, onwillekeurig kwamen wij tot lezen, ja herlezen van menig goed geschreven bladzijde, aangetrokken als wij werden door allerlei pittige opmerkingen en door de frische wijze waarop sommige droge onderwerpen er in worden behandeld; daarbij verneemt de lezer, waar zulks te pas komt, niet alleen het hoe maar ook het waarom der voorschriften, een niet geringe verdienste van het werk voorwaar. Bevat het beheer van Landsgoederen in N. I. voor ieder ontwikkeld man, die zich op de hoogte wenscht te stellen van de daarbij behandelde koloniale vraagstukken van den dag, veel wetenswaardigs en daaronder bijzonderheden stellig voor de eerste maal gepubliceerd, voor Officieren der Militaire Administratie is het een boek om telkens naar te grijpen. Ik althans zou het niet meer kunnen missen. Wij vinden er b. v. in een beredeneerd stel voorschriften betreffende de aanbestedingen en de goederenaanvragen uit Nederland, onder uiteenzetting van bij de toe passing er van gerezen moeilijkheden en quaestiën met derzelver op lossingen door de bevoegde administratieve autoriteit of door den rechter. Tiet beheer van Landsgoederen in Ned. Indië is een goed boek, dat getuigt van studie en smaak bij den schrijver. De Heer v. O. heeft met zijn vHet Beheerde velen, die meer direct bij de zaak geïnteresseerd zijn, aan zich verplicht door hun een leidraad in handen te geven waar mede zij veilig den voet kunnen zetten in den doolhoof der bepalingen etc. betreffende deze materie. Een Administratie-officier.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 389