"V -A. IR. X -A._ Nog eens geldkisten voor compagniescommandanten. Wederom is een C. Ct. (kapitein K. te P.) bestolen en zijn de gelden ter goede rekening zijner compagnie ten bedrage van eenige honderde guldens door inbrekers ontvreemd. Reeds herhaalde malen zijn klachten geslaakt over de bepaling, waarbij de kapiteins gedwongen worden een betrekkelijk aanzienlijke som geld in huis te houden zonder dat hen de middelen tot behoorlijke opberging verschaft worden. Het baatte even wel niets. Aanvragen om een geldkist in bruikleen te ontvangen, stui ten af op tarief N°. zooveel. De verstrekking van zulke kisten aan alle C. Ct. zoude geld kosten en zal daarom dus niet zoo spoedig geschiedenwenschelijk is het daarom naar iets anders om te zien. Misschien zouden wij reeds veel geholpen zijn, zoo het b. v. vergund ware, dat een C. Ct., zijne woning des avonds na 9 uur verlatende, het recht had een soldaat zijner compagnie daar als planton te doen verblijven tot zijn tehuiskomst. Een volkomen afdoend middel is dit wellicht niet, maar het zou toch hun, die er gebruik van wenschten te maken, eenigen waarborg en ge rustheid schenken. Tevens zouom misbruik te voorkomendaarbij de bepaling in het leven moeten worden geroepen, dat in geval van dief stal dier gelden mits niet door den planton gepleegd de C. Ct. toch voor die gelden verantwoordelijk blijft. Senda. Het 25 jarig bestaan van het Eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven. De vereeniging Het Indische Kruis heeft gisteravond alhier feest gevierd ter herdenking van den dag, waarop 25 jaren geleden wijlen Z. M. Koning Willem III het eereteeken voor belangrijke krijgsverrich tingen instelde. Yele oud-strijders van het O. I. leger ontmoetten elkaar en ook eenige officieren hadden aan de uitnoodiging om het feest bij te wonen gehoor

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 390