RUSLAND EN ENGELAND BIJ EEN RUSSISCH EN AANTAL OP BRITSCH-IND1E. Vervolg van bh. 527 van het 2C deel van den jaargang 1898.) (Slot.) De Nizam van Hyderabad, die 10 millioen onderdanen heeft, be schikt. over een leger van ruim 50000 man en 140000 man politie- troepen. Deze strijdkrachten bestaan uit, Arabieren, Sikhs, Rohel- la's en Mohammedanen. Negen tienden der bevolking zjjn vredelie vende Hindoe's, die den krijgsdienst verafschuwen en dan ook zeer zelden bij het leger of de politie worden aangetroffen. Engeland heeft in deze landstreek 2 liniebataljons, 10 bataljons Inlanders, 1 regiment huzaren, 5 regimenten Inlandsche cavalerie, 4 bataljons royal artillerie en 4 Inlandsche batterijen. Deze troepenmacht, zou hier geheel overbodig zijn, ware 't niet, dat zij diende tot bewaking der slecht gedisciplineerde troepenmassa's van den Nizam. In Radsch- putana en Centraal-Indië, die ruim 20 millioen inwoners tellen, heeft Groot-Brittannië 7 liniebataljons, 22 bataljons Inlanders, 2 Britsche regimenten cavalerie, fi Inlandsche ruiterregimenten en 13 batterijen. Circa 2 Britsch-Indische armeekorpsen worden dan ook voldoende gerekend tot bewaking der legerafdeelingen van Hyderabad, Radsch- putana en Centraal-Indië. Terecht houden vele Britsche militairen de aanwezigheid dezer Inlandsche troepen voor een bepaald euvel. Als bondgenooten hebben zij geen nut en hoewel als vijanden te verachten, vormen zij i,och door hun groot aantal een bepaald gevaar in het binnenland van Britsch-Indië. Het gros dezer troepen bestaat uit een samenraapsel van allerlei volk, voorzien van verouderde wapenen; hunne oefening is hoogst gebrekkig en van discipline is volstrekt geen sprake. Men kent er

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 70