90 Het Duel niet meer strafbaar. Hooo Militair Gerechtshoe. Arrest van 4 Augustus 1893. Vice-president: Mr. M. C. Piepers. Ledenvan der Meer, Mr. Kramer, Mack, Mr. Peoreboom Voller en Visser. Duel. Is duel strafbaar? Neen. De Advocaat-Fiskaal voor de Land- en Zeemacht in N. I., K. O. appellant, contra F. W. G. O. L. Steup, geappelleerde. Het Hoog-Militair-Gerechtshof; Gezien het vonnis van eenen daartoe benoemden krijgsraad te Bandjer- masin tegen den in hoofde dezer genoemden beklaagde gewezen op den 13e» Maart en uitgesproken op den 17en Mei 1898, waarbij hij is schuldig verklaard aan „het moedwillig en met voorbedachten rade toe brengen van een kwetsuur, geene ziekte of onbekwaamheid tot persoonlijken arbeid van meer dan 20 dagen ten gevolge gehad hebbende, onder aan merkelijke verzachtende omstandigheden," en overzulks veroordeeld tot de straf van f 10 boete, bij wanbetaling te vervangen door één dag militaire detentie, en met verwijzing van hem wijders in de kosten en misen der Justitie, zoomede in die van den processe; Gelezen den namens den appellant R. O. op den 24eu Juli 1893 ge- dienden eisch in appèl, waarbij wordt geconcludeerd, dat het Hof, met ontvangst vau het appèl, zal verbeteren het vonnis, waarvan appèl, den beklaagde zal schuldig verklaren aan„het met voorbedachten rade toe brengen van eene kwetsuur, eene onbekwaamheid tot persoonlijken arbeid van meer dan 20 dagen ten gevolge gehad hebbende onder verzachtende omstandigheden" hem overzulks zal veroordeelen tot de straf van zes maanden gevangenis en in de kosten der appellatoire instantie; Nog gelezen de namens den geappelleerde op den 26en Juli 1893 ge diende schriftuur van antwoord in appèl, waarbij wordt geconcludeerd met verwerping van het appèl, tot bekrachtiging van het vonnis a quo en verwijzing van den lande in de kosten en misen der appellatoire instantie Gezien de verdere stukken van den processe, zoo ter eerste instantie, als in appèl gediend! Overwegende: dat de appellant R. O. naar aanleiding van 's Hofs re-

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 99