"V -A- IR I Geen geldkisten voor compagniesgeldennoch plantons. (Zie Varia Indisch Militair Tijdschrift 1894 No. 4) doch vijfdaagsche instede van Mendaagsche aantooningen-Afrekening van soldijen enz. In No. 3 jaargang 1894 van het Indisch Militair Tijdschrift komt een opstel voor „Geldkisten voor Compagniesgelden." Volgens berekening van den geachten schrijver A. zouden voor de eerste voorziening van bovengenoemde geldkisten benoodigd zijn 9054. Vooral in verband met de hedendaagsche bezuiniging twijfel ik er geen oogenblik aan of indien genoemd voorstel de bevoegde autoriteit in overweging werd gegeven, het goedgunstig van de hand zou worden gewezen. Naar aanleiding van het hooger genoemde, en in verband met de ge ringe uitgaven zouden de bezwaren van den Heer A. in zijn opstel ge noemd, geheel uit den weg kunnen worden geruimd. Laat den compagnies- en detachementscommandant instede van tien- daagsche aantooningen afrekening van soldijen, enz. vijfdaagsche aantooningen opmaken. De compagnies- en detachementscommandant heeft alsdan slechts f 150 noodig voor de dagelijksche uitgaven van de menage en voor de uitbetaling van soldij enz. van manschappen, die gedurende de vijf dagen de compagnie of het detachement verlaten. Een infanterie officier Administrateur van een garnizoen. Officiershuwelijken in Italië, Het ontwerp betreffende het huwen van officieren (1) is door de par lementaire commissie in hare zitting van 19 dezer met een groote meer derheid verworpen. (1) Zie de zesde aflevering van den loopenden jaargang.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 100