206 onbewoonde kampongs en bedekte terreindeelen aan weerszijden van den Pedirdijk gelegen, nauwkeurig te verkennen en tijdig bericht te zenden van de aanwezigheid des vijands; de 1® compagnie van het 12® bataljon, voorhoede, commandant de kapitein Pool; bij deze voorhoede voegen zich de genietroepen onder den l®n luitenant Fauel en de helft van het ambulancepersoneel met den officier van gezondheid Prochnik. Afstand van de hoofd colonne 150 M. In de hoofdcolonne nemen achtereenvolgens plaats: de 3® compagnie 12® bataljon, kapitein Schultze; de beide sectiën artillerie, kapitein Bruijnis; de 2® compagnie 12® bataljon, kapitein Gleenewinkel Kamperdijk en 3 sectiën van de 4® compagnie 12® bataljon, kapitein de Brauw; en eindelijk de trein en op 50 M. daarachter 1 sectie infanterie, als acherhoede. De commandant van colonne A wilde voorts met zijne geheele macht den Pedirdijk volgen tot aan kampong Lambaroedaarna met de hoofdmacht in Oostelijke en ten slotte in Noordelijkerichting evenwijdig aan de Kroeng Titipandjang opmarcheeren in de richting van Kandang Radja Perak, terwijl de 3® compagnie 12® bataljon onder kapitein Schultze den Pedirdijk langzaam en behoedzaam zou blijven volgen. Met het oog op den vrij grooten afstand tusschen beider wegen van opmarsch, werd aan kapitein Schultze volmacht gegeven, zelfstandig te werk te gaan en voegde de colonnecommandant hem daarom al dadelijk een gedeelte van het ambulancepersoneel toe onder den of ficier van gezondheid Blok, zoomede 4 geniesoldaten. De vooruitgeschoven cavalerie ging hierop vooruit en loste zich bij Langkroek op in twee helften, waarvan de eene onder den luite nant Walraven den Pedirdijk had te volgen, terwijl het andere peloton onder Raaijmakers den weg opging meer Oostelijk, en ongeveer even wijdig loopende aan den Titipandjang. De ritmeester voegde zich bij het peloton Walraven. Om 6 uur 30 min. Y. M. ontving de majoor Yink het eerste patrouillebericht, luidende, dat Langkroek en Ganoi onbezet waren, waarop 15 minuten later de mededeeling werd ontvangen, dat door het peloton Walraven in den Noordelijken rand van Lambaroe

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 221