228 Lengte geweer geschikt voor het vuren op 2 gelederen, die vaD den loop zoodanig, dat al het kruit verbrand is bij het verlaten van den kogel. De loop is geheel overdekt door hout. 1" tot bescherming van de hand, 2 wordt het bij het vuren hinderlijke flikkeren weggenomen. Loop en lade zijn geheel vrij van elkander. Het geweer is zwart gebronsd. De trekker werkt volgens Duitsch systeem. De loop is van voren voorzien van een ring met nok, door oen schroef aan den loop bevestigd. In deze nok is de korrel ingelaten. Achter den korreldrager is een breede ring van nieuw zilver gescho ven, zoodat de loop bij verhitting vrij is in zijn lengteuitzetting. Het vizier Mod. 89 is een Quadrant vizier tot 2000 M. Het staartstuk dient tot opname van het sluitstuk en het magazijn, de inrichting tot aftrekken is er aan bevestigd. Het staartstuk is vrij lang, waardoor echter een goede beweging van den grendel is verzekerd; om het gewicht te verminderen zijn aan de buitenzijde uithollingen gemaakt. Ier plaatse van het magazijn is het staartstuk naar onderen kast- vormig verlengd. Volgens zijn lengteas en ter rechterzijde vormt het staartstuk een huls voor den grendel, van onderen met een nok met doorboring voor den grendelhouder. Links is de uitwerper aange bracht en bevestigd door een schroef. De grendel bestaat uit: Den geleider 1; deze is over zijn lengte in twee deelen verdeeld door een ringvormigen rand, en is volgens de lengteas doorboord tot opname van de slagpin. Het voorste gedeelte der doorboring is voorzien van schroefdraad voor den afsluiter. In de voorste helft heeft men aan de rechterzijde een gleuf voor de stift van den grendelhouder. Van boven in het midden heeft men een doorlating en 2 gaatjes ter bevestiging van den patroontrekker en de uitwerpernok. In de achterste helft bemerkt men een ovaal gat ter opname en geleiding van de spannok van den grendel en aan het achtereinde een schroefdraad voor den opsluitingstap. Den afsluiter 2deze is voor de slagpin doorboord, de kop is aan de voorzijde ingezonken en de hierdoor gevormde rand omvat den bodem van de patroon.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 243