OVER RECRUTENOPLEIDING EN RECRETENSCHOEEN. Het hierondervolgend opstel was oorspronkelijk bestemd, om te dienen als eene voordracht op de wetenschappelijke bijeenkomsten der HH. Officieren van het le Depotbataljon. Verschillende omstandigheden werkten er toe mede, dat het in de vier maanden die ik het laatst bij dat Korps diende zijne bestemming als zoodanig niet bereikte. In de eerste plaats ging veel tijd verloren met het opsporen en bestudeeren der bronnen, waarop het zich moest baseeren en in de tweede plaats bleef er slechts uiterst weinig tijd voor studie beschikbaar, tengevolge van de aanhoudende inspannende diensten, die men als luitenant bij een depotbataljon te verrichten heeft. Men beschouwe dit niet als eene klacht. Als officier is men nu eenmaal niet geroepen om weinig dienst te verrichtende officieren zouden dit zelfs niet verlangen, maar ik zeg dit, omdat menigeen, die nimmer bij een depotbataljon diende, zich geene voorstelling kan maken van het vele, dat daar van de officieren gevergd wordt. De diensten, die men in gewone omstandigheden bij een veldbataljon ver richt, halen daar in lange na niet bij. Ten einde nu de studie, die ik voor die voordracht maakte, niet alleen voor mijzelven te benutten, doch haar misschien in wijder kring vruchtdragend te doen zijn, besloot ik haar middels ons Indisch Militair Tijdschrift ter kennis te brengen van een ieder, die in de oplei ding van onze soldaten belangstelt. Waarschijnlijk zullen velen het met mijne opvatting van soldaten- opleiding oneens zijnde vergelijking van mijne wijze van zien met de hunne zal hen zeker niet schaden. Daartegenover zullen anderen staan, die zich wel met mijne denk beelden kunnen vereenigenmet dezen kan dan verder samen worden gearbeid ter bereiking van het doel: „de soldatenopleiding in Indië zoo uitstekend mogelijk te maken."

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 253