238 „De grondslag voor de oefening van het geheel ligt in de zorgvul dige, strenge opleiding van het individu. Fouten, die daarin worden „gemaakt, laten zich den geheelen diensttijd door gevoelengebreken „in de opleiding van het individu laten zich niet herstellen door „meerdere oefening van de gemeenschap." Het onderricht aan de recruten wordt door hun eigen officieren en kader gegeven. De recruut ontvangt zijn geweer eenigen tijd voordat hij de hand grepen gaat leeren, om hem met zijn wapen vertrouwd te maken. Hij krijgt dan reeds les in het laden, richten en mikkenmet de vuren wordt begonnen, zoodra de recruut eenige vorderingen in het laden, richten en mikken en in het dragen van het geweer „over" gemaakt heeft. Gedurende den tijd, dat hij de handgrepen leert, krijgt hij ook onderricht in het terrein met oude soldaten tegenover zich en wel, na twee of drie weken dienst, minstens tweemaal in de week. Dat onderricht omvat alleen het gebruik van terreinvoorwerpen tot verbetering van de vuuruitwerking en tot dekking, zoomede het over winnen van hindernissen. Yan het onderricht der vlugge manschappen wordt veel werk ge maakt; achterblijvers mogen de anderen niet ophouden. Tot nu toe stonden de recruten öf op zich zelf öf op één gelid; bij het overgaan in de pelotonsschool komen zij op twee gelederen. Yoor de gesloten exercitiën wordt het geheele peloton al dadelijk geformeerd; voor de oefeningen in het verspreide gevecht geschiedt dit met overgangen van kleinere tot grootere afdeelingen. De gesloten exercitiën omvatten de richtingen, wendingen, hand grepen, vuren en het formeeren der verschillende pelotonscolonnes. De oefeningen in het verspreide gevecht omvatten het vormen der tirailleurlinie, de bewegingen daarvan, de vuren, het verzamelen en de vuurdiscipline. Daarna gaan de recruten over tot de compagniesinstructie en worden zij als nog niet geheel afgerichte soldaten beschouwd. Het Oostenrijksche reglement (mede van 1889) geeft eene opleiding als het Duitsche, doch de opleiding als tirailleur en de oefening in de vuren geschiedt daar, nadat de oefeningen in gesloten orde zijn afgeloopen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 255