"V .A» IR, I A. De belasting van de infanterie in Duitschland. De bij kabinetsorder van den 27en Januari j. 1. bevolen proefnemingen, ten doel hebbende om de belasting van den infanterist te verminderen, moeten den len Mei beginnen en tot het eind der manoeuvres worden doorgezet. Tien legerkorpsen, waaronder het Gardekorps, hebben bevel gekregen, om voor de beproeving der nieuwe uitrusting ieder een bataljon aan te wijzen en om voor de maand October a. s. een omstandig rapport ter zake in te dienen. Blijkens de Duitsche pers zijn de wijzigingen, die beproefd zullen worden, de volgende KleedingDe stijve kraag van de tunique is door een slappe vervangen, die naar verkiezing neergeslagen of opgezet en omgeslagen kan worden de das is dientengevolge gewijzigd. Het linnen hemd zal vervangen worden door een van tricotkatoen, terwijl de onderbroek zoodanig zal worden gemaakt dat zij tevens als werkbroek dienst kan doen. De mantel is verkort en heeft geen voering meer in de mouwen en op den rug. Het gewicht van den helmhoed met aluminium garnituur en een weinig langere klep is op 140 gram teruggebracht. Uitrusting. Het raam van den ransel is vervallende bepakking, door gewichtsvermindering van het poetsgereedschap lichter gemaakt, wordt dus nu gedragen in een zak, die den schutter in liggende houding niet kan hinderen. Het aantal patronen bij den man is teruggebracht van 150 op 120, dat van de pioniergereedschappen per compagnie van 100 op 50. De man zal slechts 2, instede van 3 reserverations bij zich dragen. BewapeningDe sabelbajonet zal door eene andere worden vervangen, die ongeveer 400 gram weegt. De veldflesch met beker en de eetketel, beide van aluminium, zijn aange nomen en sedert het einde van 1893 bij de troepenkorpsen in dienst gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 293