277 Deze verschillende wijzigingen zullen, blijkens de door den Minister van Oorlog aan de commissie van rapporteurs gedane mededeelingen, de belasting van den infanterist met ongeveer 7 K. G. verlichten. Revue Militaire de Vêtranger.) Hygiënische zolen in Duitschland. Door den apotheker Paul C. Beiersdorf te Altona zijn hygiënische zolen vervaardigd, voor personen die last hebben van zweetvoetenin plaats van door het gebruik van salicylzuur, talq, enz. het zweeten ten koste van de gezondheid kunstmatig te onderdrukken, wordt door deze zolen het zweet opgeslurpt, zoodat de voet droog blijft. Om bedoelde kwaal tegen te gaan, dient men eerst gedurende eenige maanden de zolen in de kous, dus onder den blooten voet te dragen; proeven hebben aan getoond dat de huid daardoor geheel genas, waarna de zolen verder tus- schen schoen en kous werden gedragen. Proeven bij den troep hebben verder het volgende geleerd: 1°. de zool woog 's avonds 10 gram meer dan 's ochtends; 2°. de zool was 's avonds zacht en geheel reukloos 3°. bij een temperatuur van 40° B. was de zool in een uur tijds geheel droog en kon dan terstond weder gebruikt worden; 4°. voeten en kousen bleven door het gebruik van deze zolen droog; 5°. het gaan op deze zolen, die de voeten steeds warm hielden, was bijzonder aangenaam. Een paar zoogenaamde zweetzolen kost 39 centen (65 pfennige) en blijft ongeveer 8 weken goed. Militair Weekblad). Het Belgische Schietvoorschrift. Zooals men weet geeft ons nieuw schietreglement, ter opwekking van naijver, verschillende prijzen die het oude reglement niet kende. Tegen woordig heeft men per compagnie twee prijzen voor het schieten met iiaubertpatronen twee prijzen voor het individueel schieten; drie prijzen voor het individueel gevechtsschieten (schieten op onbekende afstanden, enz.) twee prijzen voor de onderofficieren van ieder bataljon. Vervolgens per regiment één groote schietprijs, welke wordt uitgeloofd

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 294