283 Vertegenwoordiger in deze gewesten, aan het leger bekend makende, vervul ik voorts de treurige taak het overlijden te berichten van een zijner uitstekendste en meestgeachte officieren, den Generaal-Majoor P. P. H. van Hamtweede bevelhebber van de expeditie naar Lombok. Bij een verraderlijken aanval der Baliërs in den nacht van 25 op 26 Augustus jl., stierf hij met vele andere braven den heldendood. Zijne en hunne nagedachtenis blijve in eervolle herinnering. Hoofdkwartier Batavia, den 318tcn Augustus 1894. De Luitenant-GeneraalAdjudant, in buitengewonen dienst van Hare Majesteit de KoninginCommandant van het Leger en Clief van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië GEIJ VAN PITTIUS. In den geheelen Archipel door het Leger en te Ampenan door de expeditionnaire troepen met de meeste geestdrift aangehoord, heb ben die woorden van opbeuring en waardeering op officieren en min deren een diepen indruk gemaakt en hebben zij er het hunne toe bjjgedragen, om het verlangen te versterken dat door een ieder zoo ondubbelzinnig wordt geuit, om het gepleegde verraad te gaan straffen en de gevallen slachtoffers op schitterende wijze te gaan wreken. De krachtige maatregelen door het Opperbestuur en de Indische Regeering genomen om den geleden smaad uit te wisschen, wijzen er op, dat de diep gekrenkte Nederlandsche leeuw de volle mate van zijn kracht aan de snoode verraders zal doen gevoelen. Reeds is belangrijke versterking naar het oorlogsterreiu vertrokken en wordt een groot getal aanvullingstroepen uit Nederland gezon den. Laten wij over de versche graven der gevallen dapperen heen de thans nog levende helden, die hun dood zullen gaan wreken, een krachtigen heilwensch toeroepen in den zwaren strijd, die zij daar voor zullen gaan strijden en die zij blijmoedig aanvaarden voor de eer van het Land en voor de glorie van H. M. onze jeugdige Koningin. Lang leve H. M. Koningin Wilhelmina!

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 300