289 De uitbreiding, die volgens de nieuwe formatie aan het kader der depótbataljons gegeven zal worden, is een zeer toe te juichen stap in de goede richting, want ontheffing van de zware taak der korporaals en sergeanten van de depötbataljons is dringend noodza kelijk de gevolgen daarvan zullen zich uiten in meerdere lust en opgewektheid bij het verrichten van hunne diensten. Als nu art. 12 van de voorloopige instructie van de depötbataljons (zooveel mogelijk vrij van wacht) eens in al hare consequentiën kon toegepast en uitgestrekt worden tot den geheelen garnizoensdienst, dan was die tweede stap van even veel belang als de eerste; want, waarom recrutenopleiding stellen beneden kadervorming of zelfs be neden opleiding tot officier? Alle drie zijn ze van even groot belang in hun kring en van even ver strekkende gevolgen voor het leger. Ik zoude met het oog daarop wel willen voorstellen, zelfs den naam depötbataljon te doen vervallen en deze bataljons onder den naam van recrwfenbataljons te doen gelijkstellen met de inrichtingen van onderwijs bij het leger; hunne bestemming wordt dan voor den minst begrijpelijke duidelijk. Het bij die troepen indeelen van allerlei sub sistenten en het opdragen van allerlei diensten aan het kader dier bataljons zou dan van zelf ophouden. Ik sprak zooeven over de vele diensten van het kader der depöt bataljons buiten hun eigenlijken werkkring. Om de gevolgen daarvan beter te doen uitkomen volgt hier eene opgave van het beschikbare kader voor de oefeningen der recruten bij de le compagnie van het 1® depötbataljon over de week van 10 tot 16 April j.l. Yolgens die opgave bedroeg het aantal recruten, dat onder de wapens kwam, die week gemiddeld 94 en had men aan kader volgens de controle die week 8 sergeanten en 12 korporaals beschikbaar. Voor de instructie bleef echter van dat aantal door dienst, ziekte enz. bedenkelijk weinig over, want er kwamen onder de wapens v.m. 1 sergeant en 8 korporaals, Maandag, 10 April I n-m- 1 9 i v.m. 2 sergeanten „8 Dinsdag, 11 April) geeQ Woensdag, 12 April v.m. 1 sergeant „8

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 306