291 den dienst in de kazerne en de handhaving der krijgstucht, zoodra de officieren het kampement hebben verlaten Hoe moet de dienst in sectie en groep verricht worden met ge middeld 1 seigeant per peloton en 1 korporaal per groep present? Hoe kan men daar de recruten gewennen aan orde, tucht, zinde lijkheid en onderwerping aan de krijgstucht, die het meest noodig is, juist als binnen de kampementen de manschappen niet meer in het gareel loopen en de officieren afwezig zijn Men zegt, dat men de mate van discipline, die bij een troep heerscht, ook wel kan afleiden uit de wijze van salueeren en de houding der manschappen buiten, maar veel beter maatstaf van beoordeeling geeft de houding der manschappen en van het kader, ieder voor zich en onderling, binnen de kampementen. Buiten krijgt men zoo licht vernis te zien; binnen ziet men de werkelijkheid. Al het voorafgegane bij elkaar genomen, zoude ik in het belang der recrutenopleiding in het Indische leger wenschen le toekenning van meer waarde aan de moreele opleiding, 2C zorgvuldige keuze van het onderwijzend personeel, 3e verlichting van de taak der onderwijzers, 4e opvoeding van den recruut tot voor eigen daden verantwoorde lijk man, 5e duidelijke omschrijving van het opleidingssysteem, 6e betere verdeeling der leerstof. Reeds meermalen werd in het voorafgaande den nadruk gelegd op het toekennen van de grootste waarde aan de moreele opleiding en de opvoeding van den recruut tot een voor eigen daden verant woordelijk man. Deze beide zaken uiten zich in tijd van vrede voor den waarne mer het meest in de wijze van uitvoering van den Inwendigen- en den Garnizoensdienst, in tijd van oorlog in het bivak, op voorposten, op marsch en in het gevecht. In het algemeen kan men zeggen, dat hoe beter de Inwendige- en de Garnizoensdienst in het garnizoen worden uitgevoerd, hoe langer deze gewoonte zal nawerken, als de man meer op zich zelf komt te staan. Van zeer veel belang komt mij dan ook de wijze van ontvangst in de compagnie en de eerste dienst in de groep of sectie voor.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 308