308 3e colonne, de le luitenant Reeringh commandant, voorts de luitenants Cranen en Eekhout, 125 bajonetten, en verder de ambulance en reservemunitie. De luitenant Rissink zou zich bij de le colonne voegen en het te doorloopen terrein in teekening brengen. De controleur Turk, vergezeld van enkele hoofden uit de XXII Moekim, bij de 2e colonne, evenals de commandant van het geheel. In de hiervcren aangegeven marschorde werd om 6 uur V. M. van uit Indrapoeri opgemarcheerd, met verdubbelde rotten uit de flank, met eenen afstand tusschen de colonnes aanvankelijk van 50 pas. Allereerst marcheerende in Noordelijke richting langs een voetpad, omzoomd door alang-alang en pisangtuinen en verder door eene droge sawah werd allengskens de heuvelrij genaderd, die op 1700 M. van Indrapoeri gelegen is. Reeds spoedig zou intusschen de vijand, of om in de terminologie van het jaar 1882 te blijven, de maraudeur van zijn aanwezen doen blijken, aangezien de voorhoede, colonne Schmidt, reeds om 6 uur 30 min. V. M. in vuurgevecht kwam. Even voorbij kampong Lher gekomen, werd namelijk die colonne met eénige vijandelijke schoten begroet, die het wenschelijk maakten zich „en tirailleur" op te lossen en het vuur te beantwoorden. Eene sectie der colonne van der Schoor, onder luitenant Berlo, dekte daarbij de rechterflank van de colonne Schmidt. Langzaam, al vurende, voorwaarts gaande, werd de rand eener terreinplooi bereikt, die aan de troepen gelegenheid gaf, een weinig uit te blazen. De colonnecommandant was inmiddels tot de overtuiging geraakt, dat hij ditmaal met geen maraudeurs, doch formeel met eenen vijand te doen had, aan wien een paar worpen uit de mortieren goed besteed zouden zijn. Yan lieverlede waren nu ook de 2e en 36 colonne bij de voorste colonne aangesloten (de sectie van Berlo was weder bij de colonne van der Schoor teruggekeerd) en bad de majoor Barthelemij na eene vluchtige verkenning van het terrein, gemeend de navolgende bevelen te moeten geven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 325