21 Toch zit er in het voorstel Hering zeer veel goeds, en het bevat m.i. den grondslag om tot eene gezonde oplossing der zaak te komen. Yan de contribueering naar reden van het traktement zal men echter geheel moeten afzien. Het onbillijke daarvan is, meen ik, in boven staande regels voldoende aangetoond. Doch in de plaats daarvan zou men eene contributie naar reden van den leeftijd van toetreding moeten stellen; deze is niet alleen billijk, maar ook heeft de stemming over de door de commissie ter tafel gebrachte voorstellen aangetoond, dat de leden zich met dat beginsel zeer goed kunnen vereenigen. De mededeeling der L. en L. Ma., dat aan de Leden onzer Vereeniging eene korting laat ons aannemen 10 pCt. op het algemeene premie tarief zal worden toegestaan, stelt ons in staat de zaak thans op afdoende, en m. i. uitstekende wijze te regelen. Zooals te voren» reeds werd gezegd staat A. zou bij verzekering van al onze leden bij de L. en L. Mi), door het bestuur der Ver eeniging maandelijks f 4890.17 moeten worden betaald, bij toepassing der algemeene tarieven. Wordt echter de administratie dier leden door ons bestuur gevoerd, dan vraagt de Mü. slechts f 4400. Onze administratie kost f 100 's maands, zoodat de leden f 4500 's maands moeten opbrengen. Dit bedrag moet nu m.i. bijeengebracht worden door elk lid te laten contribueeren naar verhouding van den leeftijd, waarop voor hem de verzekering is gesloten. Het beste tarief daarvoor is na tuurlijk dat der levensverzekeringmaatschappij, waarbij echter elk be drag met 7.5 pCt. het verschil tusschen de administratiekosten der L. en L. Ms. en die van onze Vereeniging) moet worden verminderd. Men verkrijgt dan dat betaald moet worden maandelijks bij toetreding op: 22 jarigen leeftijd f 1.83 23 24 25 26 27 28 29 1.88 1.94 2.00 2.06 2.12 2.19 2.26 Y) V T) V

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 32