313 waarna zij zich opstelt nabij de Atjehrivier, een weinig benoorden het punt, door de colonne Schmidt ingenomen vóór deze den storm aanval ondernam. Het nemen van een weinig rust was ook thans weer ten volle te billijken. Daarna werden nieuwe orders door den majoor Barthelemij uitge vaardigd, en wel aan de colonne Schmidt, om het waadbare punt der Atjehrivier, vlak bij den missigit, over te gaan, en aan den linkeroever stelling te nemen in kampong Lampanas naar de zijde van Djerir, om op het signaal „voorwaarts" den kortsten weg naar die versterking te volgen aan de colonne Reeringh, om nadat de colonne Schmidt op den weg naar Djerir zou stelling genomen hebben, mede de rivier over te gaan, met twee sectiën den linkeroever te bezetten tot dekking van de nog aan gene zijde der rivier achtergebleven colonne van der Schoor en met de twee overige sectiën de colonne Schmidt te volgen, zorgdragende voor het vervoer van dooden en gewondenen aan de colonne van der Schoor, om den overtocht van het geheel te dekken, inmiddels den missigit in brand te steken, daarna zoo spoedig doenlijk zelve de rivier over te gaan en voorts den terug- marsch te beveiligen. Terwijl aan deze bevelen uitvoering werd gegeven, en de eerste manschappen ternauwernood de rivier overgetrokken zijn, opent de vijand van alle zijden een vrij beduidend vuur, dat slechts den Europee- schen fuselier van de Wal, n°. 11336 buiten gevecht stelteen salvo- vuur der halve colonne Reeringh en der colonne van der Schoor doet den vijand op eenen eerbiedigen afstand blijven. De kampong Lampanas wordt ongestoord doorgetrokken, om 12 uur des middags Djerir en een uur later Glé Kambing bereikt. Aan de opdracht van hoogerhand was ten volle voldaan, ten koste van het sneuvelen van twee en het verwonden van slechts vier militairen. In het geheel waren aan onze zijde verbruikt 7725 patronen en 35 granaten. J. A. Vink, Breda18 Juni 1894. gepens. kolonel tit.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 330