Iedere 2 detachementen vormden eene sectie onder een officier. Den 25en Mei om 9 uur 30 minuten voormiddags rukten de detache menten uit van Aldershot, teneinde zich naar de hun aangewezen punten te begeven. Den 26en Mei 3 uur 30 minuten was alles gereed; dus in 30 uur. Op den avond van dien dag nog waren alle detachementen te Che- vening vereenigd. België bezit sedert 1868 een telegraafcompagnie. In 1872 werd er nog eene compagnie aan toegevoegd en in 1889 bij dereorganisatie werd de sterkte van de veld- en vesting-telegraafcompagnie vastgesteld op 4 officieren, 18 onderofficieren en 63 man. Sedert 1871 heeft Zweden een telegraafcompagnie, sterk 5 officieren, 29 onderofficieren en 160 minderen, onder den naam van Veldsignaal- compagnie. De oefening der manschappen bestaat uit 6 maanden militaire in structie en 5 maanden teiegraphische opleiding. Diensttjjd 3 a 4 jaar. In Denemarken bestaat een telegraaf-compagnie onder leiding van genieofficieren. Niet alleen optische en electrische telegraphie be- hooren tot den werkkring van dezen troep, doch ook ballon-en postdui- vendienst. De instructie is echter zoo goed ingericht, dat de troep in zeer korten tijd voldoende in seindienst en leidingbouw bedreven is. Rusland heeft 17 militaire telegraafparken en sedert 1890 ook 4 vesting-telegraaf-sectiën te Warschau, Nowogeorgiewsk, Brest-Litewsk en Iwangorod, ieder met een daaraan verbonden school. Italië heeft 6 telegraaf-compagnieën. Nederland een spoorweg-en telegraaf-compagnie, waaruit op voet van oorlog 4 telegraaf-afdeelingen worden gevormd. Turkije 1 compagnie, Spanje 1 bataljon van 4 compagnieën (24 officieren en 403 man). De officieren ontvangen hunne opleiding op een driejarigen cursus aan de academie voor ingenieurs en aan die voor den generalen staf, de minderen aan de militaire telegraafstations te Madrid. De 49 compagnie heeft in het bijzonder de optische telegraphie, de electrische verlichting en den ballondienst, de drie andere zijn bereden en in het bijzonder voor bergtelegraphie georganiseerd. Wanneer wij de formatie in tijd van oorlog beschouwen, dan is het meer en meer gebleken, dat behalve de troepen die het staatstelegraaf- 326 r

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 343