342 al te vurige paarden. De schoonste houding van het paard. Deze hangt af van den aard van het mondstuk, van de besturing met de teugels en van de hulpen des ruiters, wordt dit goed uitgevoerd, dan levert het paard een prachtig gezicht op. Het paradepaard, zjjne africhting en behandeling. Hoe een phylarch of hipparch op een fier paard gezeten, zijn manschappen het schitterendst op eene parade kan vertoonen. Wie deze aanwijzingen volgt zal flinke paarden hebben en een bekwaam ruiter zijn. Uitrusting des ruiters met een passend pantser en met behoorlijk beschuttende armlappen. Pantsering van het paard met hoofd-, borst- en zijstukken. De aanvalswapenen moeten zijnde kromme sabel en een paar lansen geschikt om te werpen en te stooten. Beste manier om de lans te werpen. EERSTE HOOFDSTUK. Daar wij toevallig langen tijd in de gelegenheid zijn geweest om te rijden, zoo gelooven wij eenige ondervinding in de rijkunst te bezitten en willen daarom ook aan onze jonge vrienden toonen, hoe zij zich volgens onze meening het doelmatigst met paarden bezig houden. Simon (1) heeft ook wel over de rijkunst geschreven dezelfde die het metalen paard bij het Eleusinium (2) te Athene heeft inge wijd, en die zijne bekwaamheid in dit verheven werk liet daarstellen. Wij intusschen zullen, waar we toevallig in meening overeenkomen, niets uit onzen arbeid weglatenintegendeel zullen we dien met te meer vreugde aan onze vrienden aanbieden, daar we des te eer hopen geloofd te worden, indien ook hij, de ervaren ruiter, onze meening deelten wat hij ergens vergeten heeft, dat zullen wij trachten duide lijk te maken. (1) Yan dezen Simon is niets naders bekend. Hij heeft ook geen enkel geschrift nagelaten; hij moet echter in de Oudheid als een beroemd paardenkenner en paarden arts bekend zijn geweest, want Plinius haalt hem aan en gedenkt zijn standbeeld door Demetrius vervaardigd. (2) Het Eleusinium was de tempel van Xeres en Proserpina gewijd en gelegen aan de Noordwestzijde van den Burg in de nabijheid van den Pelasgischen muur en bestemd tot het vieren der Eleusinische feesten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 359