VARIA. Samenstelling der expeditie tegen Lombok. Uittreksel uit de Javascke Courant No. 54 van 1894. Yrijdag 6 Juli. De expeditionnaire macht, die naar Lombok gezonden werd om het Lomboksche Yorstenbestuur te noodzaken aan den wil van zijnen Suze- rein zich te onderwerpen, vertrok in verschillende gedeelten op 29 en 30 Juni en 1 dezer van Bataviaop 2 dezer van Semarang en op 3 dezer van Soerabaja. Zij is samengesteld als volgt Bevel: Twee Generaais-Majoor der Infanterie, als Opper- en Tweede bevelhebber der expeditie, met hunne adjudanten, één Majoor en één Kapitein van den Generalen Staf, één Kapitein der Infanterie, bestemd om aan den Commandant der landingsdivisie van de Koninklijke Nederlandsche Marine te worden toegevoegd, één luitenant der Genie en 7 minderen. Infanterie: het zesde, zevende en negende bataljon; Cavalerie1/2 eskadron, het derde; Artillerie: 2 sectiën veld- en 2 sectiën bergartillerie, benevens een detachement vestingartillerie Genie: een detachement genietroepen en personeel voor twee seinbri- gades en voor het park. Yoorts een officier en 2 minderen van den Topographischen dienst 10 officieren en 21 minderen der Militaire Administratie 14 officieren en 79 minderen van den Geneeskundigen dienst; terwijl de trein bestaat uit 3 officieren, 29 minderen en^ 782 dwang arbeiders, met de noodige pikol- en karrepaarden. De Maritieme macht wordt gevormd door: 1® de scheepsmacht in de wateren beoosten Java en Borneowaartoe behooren: Hr. Ms. fregatten Koningin Emma der Nederlanden''' en „Tromp", Hr. Ms. pantserschip Prins Hendrik der Nederlanden"Hr. Ms. pantserdekkorvet Sumatraen Hr. Ms. flottieljevaartuig Borneo 2® de adviesbooten Nos. 95 en 101 terwijl nog ter beschikking van den Commandant der maritieme mid delen gesteld zijn de vaartuigen van den dienst der bestrijding van den sluikhandel in opium: Cycloop en Argus, ten einde te worden belast met koerier- en bewakingsdiensten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 371