855 Aan de expeditie zijn toegevoegd: als Auditeur-Militair bij den krijgs raad te velde, de eerste Substituut-Griffier bij het Hoog Gerechtshof van N.-I. Mr. J. Klein; als Protestantsch geestelijke, de predikant te Se- marang, E. Rogge; als Roomsch-Catholiek geestelijke, de pastoor te Ma- gelang, P. J. A. Yoogel, met den titel van aalmoezenier en als Inlandsch geestelijke, Mas Bey Soemo Widaja, panghoeloe Kaboepaten, dan wel bij verhindering van dezen wegens ziekte, Hadjie Oemar alias Moestahiel, naib, beiden verbonden aan de mesdjid Nyampel ter hoofdplaats S'oerabaja. Verder is aan de Expeditie een veldpostkantoor toegevoegd, voor het beheer waarvan is aangewezen de commies der 2de klasse bij den Post en telegraafdienst, J. W. Palmer van den Broek, en eindelijk is, op haar verzoek, aan de Christelijk Gereformeerde Kerk te Batavia vergund de expeditie te doen vergezellen door een harer zendelingen of evangelisten. Eene reserve van dwangarbeiders wordt te Semarang bijeen gebracht gereed om op eerste aanvrage naar het terrein der operatiën op Lombok te worden gezonden. Naar het eiland Bali zijn, ten einde de bevolking van het Gouverne- mentsgebied op dat eiland, in verband met de expeditie naar Lombok te beschermen tegen mogelijke invallen in dat gebied, observatie troepen gezonden ter sterkte vanéén gemengde compagnie Infanterieeen sectie Berg artillerie-, 3 minderen der Genie1 adjudant-onderofficier kwartier meester, met 1 mindere der Militaire Administratiel officier en 4 min deren van den Geneeskundigen dienst; 5 mandoers en 122 dwangarbeiders, een en ander onder commando van den commandant der compagnie infanterie. Deze troepen zjjn gelegerd te Singaradja. In datzelfde blad dd. 4 September j.l. No. 71 vinden wij het vol gende vermeld, omtrent de reconstructie der troepenmacht op Lombok. Als tweede bevelhebber der expeditie werd aangewezen, de sedert tot Generaal-Majoor bevorderde Kolonel der Infanterie M. Segov en tot chef van den staf, de sedert tot Kolonel chef van den Generalen Staf benoemde luitenant-kolonel J. J. K. De Moulin, aan wien de kapitein der Infanterie K. Van Erpecum werd toegevoegd. Het schrijverspersoneel aangevuld met 2 schrijvers. De topographi- sclie dienst voorzien van nieuwe meetinstrumenten, enz. Als commandanten van het 9e en 6e Bataljon Infanterie werden aange wezen de luitenant-kolonels A. H. "W. Scheuer en E. M. A. A. K. Frac- kers en de expeditionnaire infanterie aangevuld met:

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 372