362 het peloton cavalerie, dat den Pedirdijk verkend had, in vereeniging met een peloton infanterie op den kop van dezen dijk stelling nam, om zoo mogelijk den vluchtenden vijand, die het terrein zeer in zijn voordeel had, eenige salvo's achterna te zenden. Punt 2. In gewone omstandigheden rukte de cavalerie driemaal 's weeks uit tot het patrouilleeren in een of meer sectoren, waarin Groot-Atjeh binnen de linie verdeeld was. Eenmaal zelfstandig, de beide andere keeren in verband met infanterie. Patrouilleerde de cavalerie zelf standig, dan marcheerde zij zooveel mogelijk verspreid. Afgedeeld in twee pelotons formeerde het voorste peloton een linie van éclai- reurs, gevolgd door eene kleine gesloten afdeeling, die op haar beurt op den noodigen afstand gevolgd werd door het tweede peloton, dat gesloten bleef en voor de beveiliging in den rug zorgde. Bijna altijd liet het terrein dezen marschvorm toe en was het be paald uitzondering, wanneer niet uitgezwermd kon worden en men aan den weg gebonden was. Zelfs de 4® sector de oude zevende bij de infanterie wel bekend om de hooge alang-alang, die niet het minste uitzicht gaf en het marcheeren buiten enkele voetpaden niet toeliet, werd door de cavalerie in verspreide orde doorzocht en eischte van haar niet de minste inspanning. Werd de doorzoeking verricht in verband met een of meer com pagnieën infanterie, dan werd gewoonlijk slechts een peloton cavalerie aangewezen, dat den dienst van voorhoedecavalerie op zich nam en de taak der volgende infanterie al zeer licht maakte. Deze verbinding van de twee wapens had bovendien het groote nut, dat men elkander apprecieerde' en dat officieren en minderen der infanterie met eigen oogen aanschouwden wat eigenlijk doorzoeken en verkennen was. Als bewijs, dat het vertrouwen op vooruitmarcheerende en ver kennende cavalerie nu en dan nog wel iets te wenschen overliet, diene het volgende voorbeeld Bij het doorzoeken van den len sector door cavalerie en infanterie was door de cavalerie de vlakte van Moesapi met de zich daarop bevindende oude aarden versterkingen reeds verkend nog vóór de

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 379