363 - infanterie op de vlakte was aangekomen. De cavalerie had alzoo haar taak goed opgevat, de commandant der infanterie dacht er ech ter anders over en sleepte zijn compagnie, trots het bericht van den commandant der cavalerie, dat er niets te melden viel, toch in het warm middagzonnetje (3 uur N. M.) over de vlakte, waardoor alzoo het groote voordeel van de toevoeging van cavalerie, n. 1. het besparen van kracht bij den infanterist verloren ging. Gelukkig was een dergelijk optreden slechts uitzondering en ver namen officieren en minderen van het wapen der infanterie steeds met blijdschap het bericht, dat bij de sectorpatrouille ook cavalerie was ingedeeld. Een eerste eisch, die een colonnecommandant, wat verkennings- en veiligheidsdienst betreft, aan de voorhoedecavalerie mag stellen, is dan ook zeer zeker deze, dat de cavalerie dezen dienst zoodanig ver richt, dat de op haar volgende infanterie zonder oponthoud kan blijven door mar cheer en. Punt 3. Ouder het verrichten van kleine oorlogshandelingen verstonden wij het boschkappen, het doorzoeken van een of meer kampongs of van eenig terrein gedeelte, en het herstellen van wegen en bruggen. Gedurende de jaren 1887 tot en met 1889 bezorgde de le sector onze troepen nog al last, een gevolg van de in dezen sector plaats ge had hebbende ontmoetingen met den vijand. Ten einde bij een mogelijk zich op nieuw vastzetten van den vijand in dezen sector op enkele belangrijke punten een vrij uitzicht te verkrijgen, was door den Gouverneur bepaald, dat hier en daar het struikgewas gekapt zoude worden. Om dit werk zoo spoedig mogelijk beëindigd te zien, had in den beginne dit kappen door de infanterie zelf plaats en hielp het deta chement genietroepen duchtig mede door hier en daar een in den weg staanden bamboestoel, dan wel enkele boomen middels buskrui op te ruimen. Toen na betrekkelijk korten tijd de spoedige plantengroei meer-

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 380