391 De ca valerietelegraafpatrouilles zij n bestemd voor de 4e zoneen voorzien van lichte Morsetoestellen (van Hörschelmann) zoomede van telephonen. Siemens telephonen komen ook hier in gebruik. Reeds vroeger hebben wij gezien hoe in Engeland de militaire telegraphie is ingericht, waaraan nog het volgende is toetevoegen, ontleend aan een door den overste Jelf gehouden voordracht in de Alderschot Military Society 1889, over veldtelegraphie en haar aan deel bij militaire operatiën. De officieren zijn slechts 3 a 5 jaar gedetacheerd bij het telegraaf- bataljon en gaan daarna weder naar een ander gedeelte der genietroe pen terug; de manschappen blijven hun geheelen diensttijd daarbij. Het bataljon is verdeeld in twee deelen, ieder deel onder commando van een majoor. De sterkte van de le divisie bedraagt in vredestijd: 7 officieren, 171 onderofficieren en minderen en 65 paarden; zij is gelegerd in Aldershot. De commandant dezer divisie heeft de geheele technisch- telegraphische uitrusting voor een hoofdkwartier en 4 sectiën onder zijne verantwoording, terwijl hij tevens belast is met de zorg voor de bewapening en uitrusting van het geheele bataljon. In het arse naal te Woolwich ligt alles gereed, zoodat na mobielverklaring 2 sectiën met volkomen materiaal voor 100 Engelsche mijlen leiding in 48 uur uitgerust kunnen zijn. De 2e divisie, eveneens onder een majoor, neemt den Staatstele- graafdienst in Zuidelijk Engeland waar en is sterk: 6 officieren, 1 officier van administratie en 160 onderofficieren en minderen. Deze divisie is ook belast met den bouw en het onderhoud der lijnen in dat gedeelte van Engeland. Het mindere personeel wordt na zekeren tijd verwisseld, zoodat het zoowel de veld- als de permanente telegraphie benevens den stations dienst leert. Bij mobielverklaring kunnen beide divisiën te zamen het personeel leveren voor één hoofdkwartier en 8 sectiën (800 Engelsche mijlen, voldoende voor 2 legerkorpsen), terwijl een gedeelte overblijft voor den dienst der Staatstelegraphie. Wanneer de oorlog uitbreekt, wordt oogenblikkelijk een directeur benoemd voor de militaire telegraphie, aan wien ieder ondergeschikt is. Dl. II, 1894. 26

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 408